Bratislava 26. novembra (TASR) - Ako vystrihnutý z príručky, ako si (ne)chrániť svoj majetok, je prípad pani Lýdie, ktorú v pondelok navštívil zlodej. Mal to veľmi jednoduché - kľúčom zaveseným na bránke si ju otvoril. Z kvetináča pri vchodových dverách vybral kľúč, ktorým si otvoril vchodové dvere na jej rodinnom dome vo Veľkom Bieli. Zo skrine v spálni spod bielizne ukradol 60tisíc korún a nezabudol ani na retiazky z nočného stolíka. Potom zamkol a kľúče vrátil na miesto.
Podobne dopadla 72-ročná Aurélia. Starenka otvorila neznámej žene, ktorá zazvonila na jej bratislavskom byte na Prievozskej ulici. Mladá žena asi 30-ročná, 160 cm vysoká s hnedými kučeravými vlasmi v tmavej bunde do pása sa predstavila ako pracovníčka Slovenských plynární a starej panej údajne prišla odvzdušniť plyn. Za prácu zinkasovala rovnú tisícku. Starej panej celá návšteva bola podozrivá až potom, keď zistila, že jej z kabelky chýbajú ďalšie štyri tisícky.
Až po celodennom vybavovaní zistil stratu svojho revolvera Smith and Wesson 36-ročný podnikateľ, ktorý nosil v puzdre na opasku pod bundou. Podnikateľ jazdil po Komárne i Bratislave, chodil pešo, vybavoval svoje záležitosti, ale zbraň akoby sa prepadla. Okrem škody za 20 000 korún sa bude zodpovedať na polícii z porušenia predpisov.
Polícia sa obracia na svedkov prepadnutia 17-ročného chlapca, ktoré sa odohralo v nedeľu na zastávke električiek na Kapucínskej ulici. Mladíka prepadli dvaja muži vo veku 20-25 rokov. Vzali mu bundu, z ktorej vybrali jeho mobil a discman a potom ušli. Mladík utrpel poranenia hlavy a hrudníka s 10-dňovou práceneschopnosťou. Obaja páchatelia boli vysokí asi 180 až 190 cm, jeden mal oblečený šuštiakový komplet krikľavej zelenomodrej farby a čiernu kuklu s vystrihnutými otvormi na oči. Druhý mal oblečenú vyblednutú riflovú bundu a prepraté rifle, cez ústa mal šatku šedej farby. Mal čierne vlasy a hnedé oči. Polícia po nich intenzívne pátra. Prípadní svedkovia môžu informácie poskytnúť aj anonymne na známom telefónnom čísle 158.
TASR informácie poskytla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Marta Bujňáková.