Jeruzalem 25. novembra (TASR) - Nový líder izraelskej opozičnej Strany práce Amram Micna dnes obvinil Jásira Arafata z "vedenia teroristickej vojny proti židovskému štátu", ale zároveň naznačil, že v prípade svojho zvolenia za premiéra by bol predsa len ochotný rokovať s úradujúcim palestínskym prezidentom.
Najvyšší palestínsky predstaviteľ uvítal zvolenie umierneného Micnu na čelo socialistov, v ktorom vidí partnera pre mier s Izraelom. Arafat uviedol, že chce s Micnom spolupracovať na dokončení mierového riešenia konfliktu začatého zavraždeným izraelským premiérom Jicchakom Rabinom.
Vedúci predstavitelia vládnuceho pravicového Likudu: ministerský predseda Ariel Šaron a šéf izraelskej diplomacie Benjamin Netanjahu, sa v uplynulých dňoch zhodne vyjadrili v tom zmysle, že po prípadnom zvolení za premiéra v budúcoročných parlamentných voľbách s Arafatom rokovať nemienia.
O šéfovi strany Likud, ktorý bude mať dobré šance na obsadenie postu izraelského premiéra po januárových voľbách, by sa malo rozhodnúť vo štvrtok tohto týždňa. Na základe výsledkov najnovších prieskumov verejnej mienky má Ariel Šaron v straníckych voľbách väčšie šance na víťazstvo ako jeho rival Benjamin Netanjahu.