Ukrajinci tvrdia, že v piatok prišli o lietadlo Su-25, pilot sa stihol katapultovať a vyviazol bez zranení.
KYJEV. Ukrajinské sily v sobotu oznámili, že v boji proti separatistickým povstalcom na východe krajiny prišli o ďalšiu stíhačku, ktorú zasiahla strela z ruského raketometu.
Podľa krátkeho príspevku na Facebooku došlo k zostreleniu stroja typu Su-25 ešte v piatok, pilot sa však stihol katapultovať a vyviazol bez zranení. Ďalšie podrobnosti armáda neuvádza.
Vláda tvrdí, že na svojom území tento týždeň zaznamenala prítomnosť ruských tankov a obrnených vozidiel. Proruskí povstalci otvorili nový front na pobreží Azovského mora.
Severoatlantická aliancia zverejnila odhad, podľa ktorého sa na Ukrajine nachádza najmenej tisíc ruských vojakov.
Moskva však naďalej popiera, že by vysielala sily na Ukrajinu alebo inak pomáhala separatistom.
Ministri zahraničných vecí viacerých krajín Únie v piatok obvinili Rusko z invázie a vyzvali na jeho potrestanie dodatočnými ekonomickými sankciami.