Asi 1500 demonštrantov sprevádzali ulicami Prahy stovky policajtov. K prísne stráženému Kongresovému centru, kde sa summit aliancie koná, sa ani nepokúsili priblížiť. K menším incidentom došlo len medzi samotnými účastníkmi protestu.
Prví demonštranti sa začali v centre Prahy na Námestí mieru schádzať okolo obeda. Protestná demonštrácia bola ohlásená na 14.00 h. Dovtedy sa ich tam stretlo asi 500.
Mierny začiatok sprevádzalo len občasné skandovanie hesiel, debaty, rozdávanie letákov, bubnovanie či trúbenie. Asi okolo 15.00 h sa k anarchistom pridali ďalšie skupiny ľudí, ktorí sa stretli na Václavskom námestí. Títo prišli väčšinou z východoeurópskych krajín, aby v Prahe protestovali proti prijatiu ich krajín do NATO.
Účasť na proteste postupne zosilnela a asi tisícový dav sa v sprievode policajtov vybral na pochod k Pražskému kongresovému centru. Svoj nesúhlas s alianciou, vojenskou silou a politikou USA vyjadrovali hlasným pokrikovaním, pískaním, búchaním, bubnovaním; protivojnové a protialiančné heslá niesli aj na transparentoch.
K protestnému pochodu sa pridávali ďalší demonštranti a podľa odhadov ich počet dosiahol asi 1500 osôb. Sprievod sa nakoniec vyhol uzavretému Nuselskému mostu, vedúcemu priamo ku "kongresáku", a pustil sa ulicami v jeho okolí. Podvečer sa vrátil opäť na námestie Mieru.
Demonštráciu po celý čas sprevádzali stovky policajtov a zhora ju sledoval vrtuľník. Okrem policajtov s odporcami NATO pochodovali desiatky novinárov, ako aj príslušníci občianskych právnych hliadok, ktorí dozerali na dodržiavanie ľudských práv.
Podľa policajného prezidenta Jiřího Kolářa česká polícia vyhrala vojnu s demonštrantami už na hraniciach, keď avizované prísne bezpečnostné opatrenia odradili množstvo odporcov NATO.
Na české územie pritom polícia do stredy nevpustila asi 320 ľudí. Z obáv pred odporcami a po skúsenostiach s nimi spred dvoch rokov, keď sa v Prahe konalo výročné zasadnutie MMF a Svetovej banky, niektorí obchodníci zadebnili predajne.