SME

FIDESZ prekvapil "hysterický, hrubý tón" lídra opozičných socialistov Kovácsa

Budapešť 28. júna (TASR) - Maďarských mladých demokratov prekvapil "hysterický, hrubý tón" lídra opozičných socialistov, exministra zahraničných vecí ...

Budapešť 28. júna (TASR) - Maďarských mladých demokratov prekvapil "hysterický, hrubý tón" lídra opozičných socialistov, exministra zahraničných vecí Lászlóa Kovácsa, ktorý podobne ako niektorí rumunskí politici "zaútočil" na Zákon o Maďaroch v susedných štátoch. Vyplýva to z vyhlásenia Celoštátneho predsedníctva (vládneho) Zväzu mladých demokratov-Maďarskej občianskej strany (FIDESZ-MPP).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zo slov Kovácsa podľa FIDESZ-MPP jednoznačne cítiť, že predseda Maďarskej socialistickej strany (MSZP) sa ešte psychicky nevyrovnal s neúspešným súťažením s Péterom Medgyessym (o post špičkového kandidáta MSZP v parlamentných voľbách 2002). Mladí demokrati preto požiadali socialistov, aby "utešili" Kovácsa, alebo "našli iné riešenie, ktoré ukončí amok predsedu strany".

SkryťVypnúť reklamu

Predsedníctvo FIDESZ-MPP súčasne konštatuje, že vyhlásenie Kovácsa "nepovažuje za jeho súkromnú akciu, ale ďalší prejav ideologického a mocenského boja vnútri MSZP."

"Všetci príslušníci maďarského národa žijúci v Maďarsku alebo za hranicami krajiny oprávnene očakávajú od Kovácsa a MSZP, aby sa vyjadrovali uvážlivo a zdržanlivo, ale predovšetkým v súlade so záujmami vlasti a aby v súlade so želaním Maďarov spoza hraníc nerobili zo Zákona o Maďaroch v susedných štátoch predmet vnútropolitických sporov," uzatvára vyhlásenie predsedníctva FIDESZ-MPP.

László Kovács podrobil v stredu maďarskú vládu ostrej kritike v súvislosti s prípravou a prezentáciou nedávno schváleného Zákona o Maďaroch v susedných štátoch. Podľa jeho slov búrku nevôle nevyvolal v susedných krajinách obsah tejto legislatívnej normy, ale spôsob jej prezentácie. "Nešikovnosť maďarskej diplomacie vážne poškodila medzinárodný kredit Maďarska," konštatoval líder MSZP viniac vládu zo zavádzania verejnosti ako aj parlamentných strán počas prípravy zákona.

SkryťVypnúť reklamu

"Od začiatku sme iniciovali vecné konzultácie vlády s predstaviteľmi susedných štátov a Európskej únie. Konzultácie sa neuskutočnili, poskytli sa iba informácie o maďarských zámeroch," konštatoval Kovács a dodal, že socialisti síce neľutujú podporu návrhu zákona, ale hlasovali tak vo viere, že sa konzultácie uskutočnili.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Iónske či Dodekanské ostrovy? Nie je jedno, kam do Grécka idete
  2. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne
  3. Hirošima (reportáž Johna Herseyho) v denníkoch SME a Korzár
  4. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie
  5. Domáce poistenie v dobe nárastu extrémov počasia a škôd
  6. Urobte krok k štúdiu, ktoré premení vašu vášeň na profesiu.
  7. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  8. Čistenie detských zubov ako boj? Rodičia opisujú, čo im pomohlo
  1. Iónske či Dodekanské ostrovy? Nie je jedno, kam do Grécka idete
  2. Invázne rastliny ako superpotraviny
  3. Hirošima (reportáž Johna Herseyho) v denníkoch SME a Korzár
  4. Keď tankovaním získate viac než len plnú nádrž
  5. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne
  6. OTS: Stanovisko LESY SR k tvrdeniam politickej strany Demokrati
  7. Tento recept na svieže letné občerstvenie si nenechajte ujsť
  8. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 8 395
  2. Čistenie detských zubov ako boj? Rodičia opisujú, čo im pomohlo 7 145
  3. Ficova vláda extrémne zbrojí, u Kaliňáka kašlú na zákon 5 462
  4. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne 4 124
  5. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie 3 599
  6. Hirošima (reportáž Johna Herseyho) v denníkoch SME a Korzár 2 232
  7. Iónske či Dodekanské ostrovy? Nie je jedno, kam do Grécka idete 1 880
  8. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 1 847
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Dominik Greif v drese RCD Mallorca.

Greif by sa mal stať slovenským unikátom.


Dubajský maratón v nákupnom centre

Podujatie podporuje aj korunný princ.


SITA
Gianluigi Donnarumma

Pozrite si prehľad zaujímavých futbalových prestupov v letnom prestupovom období 2025 na Slovensku aj v zahraničí v utorok 12. augusta. Sledujte minútu po minúte.


a 1 ďalší
slovenské florbalistky

Slovenské florbalistky obsadili konečné piate miesto.


SkryťZatvoriť reklamu