Rolf Harris uvádzal v Británii rodinné televízne programy od 50. rokov. Niektoré zneužívané dievčatá mali iba sedem rokov.
LONDÝN. Britský súd uznal v pondelok televízneho zabávača a hlásateľa Rolfa Harrisa za vinného zo sexuálneho zneužívania štyroch maloletých dievčat.
Osemdesiatštyriročný rodený Austrálčan čelil 12 bodom obvinení, pričom všetky odmietol.
K páchaniu týchto trestných činov malo dôjsť v rokoch 1968-86, píše agentúra DPA.
Vo svojej adoptívnej vlasti uvádzal Harris rodinné televízne programy od 50. rokov. Podľa prokuratúry jeho skoršiemu stíhaniu bránila umelcova medzinárodná sláva.
Niektoré zo zneužívaných dievčat mali iba sedem rokov, píše agentúra Reuters. Verdikt o výške trestu má padnúť v piatok. Harris je jedným z viacerých televíznych veteránov čeliacich podobným obvineniam.
Séria škandalóznych odhalení sa začala v roku 2011 po smrti hlásateľa BBC Jimmyho Savila, ktorý bol na základe vyšetrovania jedným z najväčších britských pedofilov.