Spojené štáty rozšírili zoznam sankcií proti Rusku o sedem mien a 17 spoločností. Ide väčšinou o ľudí blízkych prezidentovi a ich spoločnosti.
Igor Sečin
Podľa magazínu Forbes tretí najvplyvnejší Rus. Šéf najväčšej ruskej ropnej spoločnosti Rosnefť, ktorá pohltila Jukos Michaila Chodorkovského. Sečin podobne ako viacerí na zozname mal pracovať pre ruskú KGB v zahraničí a zaoberal sa pašovaním zbraní.
Oleg Belavencev
Ruský námorný vicegenerál. Stal sa oficiálnym zástupcom prezidenta Vladimira Putina na polostrove Krym po jeho ruskej anexii. Podľa servera Gazeta.ru vlani zarobil najviac z vládnych činiteľov (79,5 milióna rubľov). Slúžil v atómových ponorkách. Podľa Kommersantu údajne pracoval v rozviedke, v roku 1985 ho pre špionáž vyhostili z Veľkej Británie.
Sergej Čemezov
Šéf Rostechu, ktorý sa zaoberá exportom zbrojného priemyslu. Slúžil s Putinom v KGB v bývalom východnom Nemecku v Dráždaňoch, kde spolu bývali v jednom dome. Jeho majetok odhaduje ruský Forbes na pol miliardy rubľov.
Dmitrij Kozak
Vicepremiér, ktorý pôsobil v ruskej vojenskej rozviedke GRU. V Kremli má na starosti polostrov Krym, predtým plánoval prípravu tohtoročných, najdrahších olympijských hier v histórii v Soči.
Jevgenij Murov
Šéf ruskej tajnej služby FSO (Federálna služba ochrany), ktorá sa stará o bezpečnosť členov vlády vrátane prezidenta. Ako prvý v histórii organizácie od prezidenta získal titul generál. V minulosti pracoval v rozviedke KGB. Vášnivý boxer kedysi viedol ruskú boxeristickú federáciu.
Alexej Puškov
Novinár a profesor MGIMO pre medzinárodné vzťahy. Poslanec ruskej dumy, kde vedie výbor pre zahraničné záležitosti a prezidentovi radí v oblasti občianskej spoločnosti. Písal prejavy Michailovi Gorbačovovi na konci jeho kariéry.
Viačeslav Volodin
Jeden z najvplyvnejších ľudí v Kremli, stál za Putinovým návratom do prezidentského kresla. Prvý zástupca šéfa prezidentskej kancelárie a tiež šéf úradu vlády je akýmsi styčným dôstojníkom medzi prezidentom Putinom a premiérom Dmitrijom Medvedevom.
