SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Rusko schválilo vojenský zásah, Ukrajina žiada svet o ochranu (sobota)

Ukrajina varuje, že invázia bude začiatkom vojny. Obama varoval Putina pred izoláciou.

Ruská armáda blokuje prístup do SevastopoluRuská armáda blokuje prístup do Sevastopolu (Zdroj: TASR/AP)
Pokračovanie udalostí v ukrajinsko-ruskej kríze v nedeľu. Podrobne čítajte tu


 • horná komora ruského parlamentu na návrh prezidenta Putina schválila vojenský zásah na Ukrajine
 • mimoriadne zasadala Bezpečnostná rada OSN, Ukrajina žiada o pomoc OSN a NATO
 • prezidenti Obama a Putin hovorili 90 minút o kríze telefonicky, Obama varoval Rusko pred izoláciou
 • v Charkove, Donecku či Odese došlo k proruským demonštráciám
 • na Kryme sa podľa ukrajinskej strany aktuálne nachádza 12-tisíc ruských vojakov
 • ruské sily obsadili viacero strategických miest, najmä v okolí Sevastopoľa
 • proruský premiér autonómnej oblasti Krym žiadal Rusko o pomoc

Live stream espreso.tv

Online spravodajstvo sme ukončili

23.42 - Americký prezident Obama v 90-minútovom telefonickom rozhovore okrem iného varoval Putina pred politickou a ekonomickou izoláciou Ruska. USA pozastavia svoju účasť na prípravných stretnutiach pre summit skupiny G-8, ktorý sa má uskutočniť júni v Soči.

23.41 - Ukrajinská strana Udar vyzvala Ukrajincov žijúcich v zahraničí, aby demonštrovali pred zastupiteľskými úradmi Ruska.

23.40 - Pred ruským veľvyslanectvom v Kyjeve sa zišlo najmenej tristo demonštrantov, ktorí v rukách držali plagáty s nápismi "Nie vojne!", "Ruky preč od Krymu!" či "SOS".

23.27 - Rusko na pôde Bezpečnostnej rady OSN cez svojho veľvyslanca Vitalija Čurkina vyzvala medzinárodné spoločenstvo, aby sa pokúsilo "ovplyvniť radikálov na Ukrajine". Rusko žiada návrat k dohode o urovnaní krízy na Ukrajine uzavretej 21. februára medzi Janukovyčom a dovtedajšími lídrami opozície.

23.26 - V telefonáte s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom hovoril Putin o "reálnom ohrození života občanov Ruska a našich spoluobčanov na Ukrajine". O situácii s Putin hovoril aj šéf OSN Pan Ki-mun, zhodli sa na nevyhnutnosti odvrátiť ďalšie narastanie krízy.

Ukrajina žiada o pomoc OSN aj NATO

22.56 - Americká veľvyslankyňa pri OSN Samantha Power vyzvala na okamžité rozmiestnenie medzinárodných pozorovateľov na Kryme.

22.55 - Barack Obama a Vladimir Putin absolvovali telefonický rozhovor. Ruský líder vyhlásil, že si vyhradzuje právo brániť ruské záujmy na Kryme a na východnej Ukrajine, Obama vyjadril znepokojenie nad plánmi intervencie.

22.54 - Ukrajinský veľvyslanec pri OSN Jurij Serhijev na rokovaní Bezpečnostnej rady OSN vyzval jej štyroch stálych členov - USA, Britániu, Francúzsko a Čínu (piatym členom je Rusko) - aby použili diplomatické právomoci a pomohli Ukrajine.

22.42 - Generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen zvolal na nedeľu zasadnutie Rady NATO.

22.31 - Neďaleko Bieleho domu vo Washingtone sa zhromaždilo niekoľko desiatok Ukrajincov, ktorí demonštrujú proti zásahu Ruska.

22.24 - "Spôsob, akým Ruská federácia eskaluje situáciu na Ukrajine mi, bohužiaľ, pripomína rok 1968 a narušenie suverenity Československa. Postup Ruskej federácie jednoznačne odmietam a odsudzujem. Nezhody v Európe už neriešime a nemôžeme riešiť silou, "citoval portál iDnes.cz českého ministra zahraničia Lubomíra Zaorálka. Ten poukázal na to, že Rusko sa v roku 1994 v Budapešti zaviazalo k rešpektovaniu a dokonca aj garantovaniu teritoriálnej celistvosti a zvrchovanosti Ukrajiny.

22.12 - Ukrajina požiadala Bezpečnostnú radu OSN o ochranu svojho územia pred Ruskom. Vláda tiež apelovala na NATO, aby využilo všetky spôsoby na ochránenie územnej celistvosti krajiny.

22.10 - Výzvy na všeobecnú mobilizáciu ukrajinských síl na obranu Krymu majú podľa bezpečnostného experta a bývalého šéfa českej armády Jiřího Šedivého len politický význam. Otvorený stret s ruskými ozbrojenými silami by totiž pre Ukrajinu vyústil do sebevraždeného krviprelievania, hovorí v rozhovore pre iDnes.cz.

Pri Kryme plávajú ruské lode

21.48 - Dočasný ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov zdôraznil, že na "akt tejto agresie nie sú žiadne dôvody". Tvrdenia o ohrození ruského alebo po rusky hovoriaceho obyvateľstva sú podľa neho vymyslené.

21.47 - Ukrajinský premiér Jaceňuk s odvolaním sa na telefonát s ruským premiérom Dmitrijom Medvedevom spresnil, že Rusko neprijalo rozhodnutie o vyslaní svojich jednotiek na Ukrajinu, "hovorí sa len o pravdepodobnej možnosti".

21.45 - Ukrajinský minister obrany Ihor Teňuch vyjadril nádej, že napätú situáciu sa podarí znormalizovať v nedeľu prostredníctvom rokovaní medzi veliteľom ukrajinského námorníctva s predstaviteľom Ruskej federácie. Dodal, že už prvé kolo rokovaní, ktoré sa konalo v sobotu, viedlo k zmierneniu krízy. Teňuch tiež oznámil, že správy o presune kolón obrnených vozidiel smerom na Záporožie či Kyjev sa nezakladajú na pravde.

21.28 - Dve ruské protiponorkové vojnové lode sa pohybovali pri pobreží Krymu, čím Moskva porušila dohodu s Ukrajinou o prenájme tamojšej námornej základne. Informovala o tom agentúra Interfax s odvolaním sa na predstaviteľa ukrajinskej armády.

21.27 - V New Yorku začala zasadať Bezpečnostná rada OSN. Rusko žiada rokovanie za zatvorenými dverami, USA, Británia a Francúzsko sú proti.

21.18 - Zástupca Ukrajiny pri OSN Jurij Serhijev povedal, že na Krym vstúpilo až 15-tisíc ruských vojakov

21.12 - V nedeľu sa na mimoriadnom zasadnutí zíde ukrajinský parlament.

21.11 - Pod zvýšenou ochranou sú od sobotného večera na Ukrajine všetky strategicky dôležité objekty, vrátane energetickej infraštruktúry.

21.09 - Ukrajinský premiér Jaceňuk je presvedčený, že Rusko nezasiahne vojensky, pretože by to bol začiatok vojny. Stále verí v politické riešenie krízy. Vyzval Rusko, aby nariadilo svojim jednotkám vrátiť sa na vojenskú základňu na Kryme. Stalo sa tak prostredníctvom rozhovoru s ruským premiérom Dmitrijom Medvedevom.

Ukrajinská armáda je v pohotovosti

20.56 - Súhlas ruskej Rady federácie (hornej komory parlamentu) na vyslanie ruských vojsk na Ukrajinu prijali na základe nepravdivej informácie o obetiach medzi ruskými občanmi na Kryme. Podľa agentúry Interfax-Ukrajina to vyhlásil Andrej Jurov z ľudskoprávnej organizácie Moskovský helsinský výbor. „To mal byť hlavný dôvod hlasovania,“ povedal Jurov. Lenže nijakých obetí nebolo.

20.50 - Poľský premiér Donald Tusk vyhlásil, že Európa a svet sa nezmieria s aktom agresie. Upozornil, že Ukrajinci teraz naliehavo potrebujú podporu priateľov. "Tento historický dramatický okamih bude testom pravdy a bude mať vplyv na desaťročia vzťahov medzi národmi a štátmi v tejto časti sveta".

20.42 - Alexej Venediktov, šéfredaktor Rádia Echo Moskvy: "Pokus mojej krajiny odtrhnúť Krym od Ukrajiny je obrovská chyba s negatívnymi dôsledkami pre Ruskú federáciu. Hrozí jej medzinárodná izolácia aj embargo."

20.38 - Celá ukrajinská armáda vstúpila do stavu bojovej pohotovosti na príkaz zastupujúceho prezidenta Turčynova. Premiér Jaceňuk varuje, že akákoľvek intervencia povedie k vojne.

20.30 - Pred americkou ambasádou v Kyjeve sa zhromažďujú ľudia a žiadajú USA o jasný postoj voči ruskej intervencii na Kryme.

20.07 - Dočasný ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov v telefonickom rozhovore s predsedom dolnej komory ruského parlamentu Sergejom Naryškinom obvinil Rusko, že na Kryme sa snaží rozvíjať silový scenár s cieľom destabilizovať situáciu na Ukrajine. Telefonát sa uskutočnil z iniciatívy ruskej strany. Naryškin v ňom vyjadril pripravenosť Ruska na vojenskú agresiu voči Ukrajine v prípade, že proti "občanom Ukrajiny žijúcim na území Krymu a východu" bude použitá sila.

20.03 - Slovenský rezort diplomacie odporúča turistom až do odvolania zrušiť alebo odložiť cestu na Krym, ako aj do regiónov na východe a juhovýchode Ukrajiny.

Radikálny Pravý sektor sa mobilizuje

19.56 - Podľa ruského kanála RT vyzval vodca ukrajinského radikálneho Pravého Sektora Dmitrij Jaroš jedného z najhľadanejších teroristov, Čečenca Doku Umarova, na spoločný postup proti Rusku. Dôkazom toho má byť príspevok na stránke Pravého Sektora na populárnej ruskej sociálnej sieti VKontakte.

19.51 - Vzdušný priestor nad Krymom je opäť otvorený. Letisko v Simferopole je v prevádzke, píše na Twitteri novinár Maxim Eristavi.

19.34 - V súvislosti s tvrdeniami, že niektoré jednotky americkej armády sú v pohotovosti pre nepokoje na Kryme, agentúra Reuters citovala nemenovaného amerického predstaviteľa, podľa ktorého nedošlo k žiadnej zmene ohľadne pozície armády USA.

19.26 - "Ak dôjde k invázii, konflikt by sa vymkol spod kontroly a prenikol do ďalších regiónov Ukrajiny, veľmi ťažko odhadnúť vývoj. To najmenšie zlo, ktoré sa nás bude týkať, budú migranti. Boli by to veci, na ktoré sme doteraz neboli zvyknutí," hovorí analytik Alexander Duleba v rozhovore pre SME.

19.13 - Analytik Balázs Jarábik komentuje: "Putin je pod tlakom domácej verejnej mienky. Teraz je otázkou, či bude chcieť ďalej kontrolovať Ukrajinu celkovo alebo zoberú jej časť aj s tým, že riskujú vojnu. Myslím, že pre nich majdan vyšiel ako ultimátum, tažko urobia to druhé. A keď sa do toho pustia, potom je obava, že to budú chcieť dokončiť od Podnesterska až do Arménska, aby všetci boli v ich colnej únii. Takže ani Gruzínsko (pobrežie Adžarska) nie je uzavretý príbeh."

19.07 - Estónsky minister obrany Urmas Reinsalu sa domnieva, že Západ by mal uvaliť sankcie na predstaviteľov Ruskej federácie, zodpovedných za možnú intervenciu na Ukrajine.

19.06 - Ukrajinské radikálne hnutie Pravý sektor vyhlásilo mobilizáciu a ozbrojenie všetkých svojich členov a oddielov, informovala agentúra Interfax. Pravý sektor súčasne vyzval svojich príslušníkov, aby v rámci možností koordinovali svoje kroky s predstaviteľmi ukrajinských ozbrojených síl, Rady bezpečnosti Ukrajiny a ministerstva vnútra.

19.05 - Vodca krymských Tatárov Refat Chubarov vyzval podľa BBC Tatárov, aby zostali doma a neodporovali vojakom. "Do katastrofy zostávajú len hodiny," povedal pre ruské rádio Echo Moskvy. Tatári tvoria dvanásť percent obyvateľstva Krymu.

19.04 - Viaceré západné krajiny začali v sobotu vyzývať svojich obyvateľov, aby nenavštevovali Krymský polostrov a v prípade, že sa tam nachádzajú, ho okamžite opustili. Na svojich obyvateľov ako jedna z prvých apelovala Kanada. Podobnú výzvu zverejnila aj Veľká Británia. Spojené štáty tak urobili ešte v piatok, keď pravdepodobne ruskí ozbrojenci obsadili obe krymské letiská.

Pri stretoch v Charkove bolo takmer sto zranených

18.56 - Americký republikánsky senátor John McCain vydal vyhlásenie: "Každý moment, keď USA a ich spojenci nedokážu reagovať, vysiela signál Putinovi, že môže byť ešte trúfalejší a agresívnejší vo svojej intervencii na Ukrajine".

18.52 - Nemecká kancelárka Angela Merkelová zopakovala svoju výzvu na rešpektovanie územnej celistvosti Ukrajiny.

18.51 - Pri zrážkach medzi proruskými aktivistami a stúpencami novej vlády, ku ktorým došlo pri útoku na sídlo regionálneho oblastnej samosprávy v Charkove, utrpelo zranenia 97 ľudí.

18.42 - Julia Tymošenková sa chystá v pondelok do Moskvy rokovať o krymskej kríze, informoval denník Kommersant.

18.28 - Britský minister zahraničných vecí William Hague vyhlásil, že kroky, ktoré uskutočňuje Rusko v súvislosti s Ukrajinou predstavujú "vážne ohrozenie jej územnej celistvosti". Hague sa telefonicky spojil so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom, ktorého vyzval na upokojenie situácie. Zároveň si predvolal ruského veľvyslanca v Londýne, aby mu tlmočil znepokojenie Londýna z postupu Ruska voči Ukrajine.

18.17 - Putin doposiaľ nerozhodol o vyslaní ruských vojakov na ukrajinské územie. Moskva podľa hovorcu Kremľa dúfa, že už nedôjde k ďalšej eskalácii situácie na Ukrajine.

18.04 - Návrh na odvolanie ruského veľvyslanca z Washingtonu inicioval podpredseda Rady federácie Jurij Vorobiev. Tvrdí, že Obama svojimi vyjadreniami "prekročil červenú líniu a urazil ruský národ". Zároveň slová amerického prezidenta označil za "priamu hrozbu", citovala DPA.

Ruskí poslanci žiadajú stiahnuť veľvyslanca z USA

17.48 - Ruský plynárenský koncern Gazprom uvažuje o tom, že pre pretrvávajúce nedoplatky Ukrajiny za dodávky plynu zruší zľavu, na ktorej sa Rusko a Ukrajina dohodli v decembri minulého roka.

17.40 - Dočasný ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov označil postup ruskej strany za priamu agresiu voči suverenite jeho krajiny.

17.32 - Na situáciu reagoval aj generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen. "Rusko musí rešpektovať ukrajinskú suverenitu, územnú integritu a hranice," napísal na Twitteri.

17.26 - "So znepokojením sledujeme eskaláciu napätia na Ukrajine, obzvlášť, keď ide o susedný štát. Vyzývame všetky zúčastnené strany na maximálnu zdržanlivosť a na politické a diplomatické riešenie krízy," píše sa vo vyhlásení slovenského premiéra Roberta Fica.

17.21 - Na sobotňajšiu 20. hodinu SEČ je naplánované mimoriadne rokovanie Bezpečnostnej rady OSN.

17.20 - Podľa českého prezidenta Miloša Zemana vytvára vojenská intervencia hlbokú priekopu, ktorá sa nedá zasypať. "Aj keď úplne rozumiem zájmom väčšinového ruskojazyčného obyvateľstva Krymu, ktorý bol v roku 1954 nezmyselným Chruščovovým rozhodnutím pričlenený k Ukrajine, máme svoje skúsenosti s vojenskou intervenciou z roku 1968".

17.05 - Ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie sa stretnú v pondelok v Bruseli na krízovom rokovaní.

17.02 - Horná komora ruského parlamentu požiada prezidenta Vladimira Putina, aby odvolal ruského veľvyslanca zo Spojených štátov.

krymbbc_r6187_res.jpgMAPA - bbc.co.uk

Ruský parlament schválil vojenskú akciu na Ukrajine

17.01 - Námestník ruského ministra zahraničných vecí Grigorij Karasin povedal, že návrh na možné použitie sily na ukrajinskom území by nemusel byť zrealizovaný rýchlo, píše Reuters.

16.59 - Ukrajinský opozičný vodca Vitalij Kličko žiada mobilizáciu ukrajinskej armády.

16.24 - Horná komora ruského parlamentu - Rada federácie- s okamžitou platnosťou schválila Putinov návrh na vyslanie armády na Ukrajinu. Nešpecifikovalo sa pritom len územie Krymu. Podľa ruskej ústavy si takýto krok nevyžaduje súhlas dolnej komory Štátnej dumy.

16.18 - Dočasný ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov podpísal dekrét, ktorým označil menovanie nového proruského premiéra autonómnej republiky na ukrajinskom polostrove Krym Sergeja Aksenova za ilegálne.

16.00 - Ukrajina reaguje na vyhlásenia Putina, dočasný prezident Oleksander Turčynov zvolal mimoriadnu schôdzu veliteľov bezpečnostných zložiek.

15.52 - Okrem Charkova hlásili proruské demonštrácie aj v Donecku a Odese.

Putin navrhol vojenský zásah

15.39 - Horná komora ruského parlamentu schvaľuje Putinov návrh na vyslanie armády na ukrajinský Krym.

15.20 - Do čiernomorského prístavu Feodosija na juhu Krymu dorazila v sobotu ruská loď Zubr. Plavidlo, ktoré nie je označené výsostnými znakmi, nie je súčasťou ruskej Čiernomorskej flotily.

15.13 - "V súvislosti s mimoriadnou situáciou na Ukrajine, ohrozením životov občanov Ruskej federácie, našich krajanov a príslušníkov ozbrojených síl Ruskej federácie na ukrajinskom území v Autonómnej republike Krym (...) podávam návrh na použitie ozbrojených síl Ruskej federácie na území Ukrajiny až do normalizácie sociopolitickej situácie v tejto krajine," hovorí sa v Putinovom vyhlásení na pôde parlamentu.

15.09 - Poľský prezident Bronislaw Komorowski vyjadril podporu a solidaritu Ukrajine v súvislosti s rastúcim ruským tlakom na Kryme. Súčasne ponúkol Ukrajine úzku spoluprácu s poľskými orgánmi pre národnú bezpečnosť.

15.05 - Rusko odmieta rokovať s Ukrajinou v rámci dohody o zaručení územnej celistvosti krajiny. Podľa agentúry Interfax to oznámil ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Deščyca. Ukrajina požiadala Moskvu o konzultácie po tom, čo Kyjev obvinil Moskvu z rozmiestnenia svojej armády na Kryme, pripomenula agentúra Reuters.

15.03 - Tisícky demonštrantov vyšli v sobotu vyšli do ulíc vo východoukrajinských mestách Doneck a Charkov, ktoré sú domovom početnej ruskej komunity. Ruské médiá opísali protesty ako "antimajdanové" a ich účastníci chcú vyjadriť odpor voči súčasnému vývoju v Kyjeve.

15.00 - Ruský prezident Vladimr Putin v sobotu popoludní v ruskom parlamente navrhol vyslanie ozbrojených jednotiek na Krym.Sumár sobotňajších udalostí do 15.00

Nový proruský premiér autonómnej republiky na ukrajinskom polostrove Krym Sergej Aksenov v sobotu oznámil, že má pod kontrolou všetky vojenské sily, políciu a ďalšie bezpečnostné služby v regióne.

Velitelia, ktorí s tým nesúhlasia, by mali zo svojich postov odísť.

Zároveň požiadal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc pri udržiavaní mieru na Kryme.

Ruské jednotky sa medzitým podľa agentúry Interfax pokúsili ovládnuť základňu protivzdušnej obrany a západe polostrova.

Ďalší ozbrojenci obsadili vojenské letisko pri meste Kirovskoje. Už v piatok prebrali proruské milície kontrolu nad základňou Belbek a kontrolujú aj medzinárodné letisko v Simferopoli.

Podľa Aksenova stráži ruská Čiernomorská flotila aj ďalšie strategické budovy.

Ukrajinská armáda je v stave vysokej pohotovosti. Plavidlá pohraničnej stráže vyplávali, aby zabránili ovládnutiu vojenských základní a lodí.

V Simferopole sú problémy s telefónnym a internetovým spojením. Telekomunikačný úrad obsadili neznámi ozbrojenci.

Vlaky medzi Krymom a zvyškom Ukrajiny v sobotu premávali ako zvyčajne, otvorené boli aj cesty.

Referendum chcú urýchliť

Premiér Krymu Aksenov oznámil, že sa referendum o budúcnosti autonómnej republiky Krym presúva z 25. mája, keď sa majú konať i ukrajinské prezidentské voľby, na 30. marca. Zdôvodnil to naliehavosťou.

Šéfa hlavnej proruskej strany na Krymskom polostrove Aksenova vymenoval krymský parlament za premiéra vo štvrtok 27. februára.

V Donecku demonštrovalo asi 10-tisíc prívržencov zvrhnutého prezidenta Janukovyča.

Proruskí aktivisti sa dostali do potýčok so stúpencami novej ukrajinskej vlády v Charkove na východe Ukrajiny.

Aktivisti sa tiež pokúsili obsadiť sídlo regionálneho guvernéra. Pred budovou sa zhromaždili tisícky ľudí. Niektorým sa podarilo do nej i vtrhnúť a vztýčiť na nej ruskú vlajku.

Presunuli tisícky vojakov

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk vyhlásil, že jeho krajina sa nenechá vtiahnuť do vojenského konfliktu ruskými "provokáciami" a vyzval Moskvu, aby zastavila presuny armády, informuje Reuters.

"Je neprijateľné, aby sa obrnené vozidlá ruskej armády pohybovali po centre ukrajinských miest," povedal Jaceňuk pred zasadnutím vlády v Kyjeve.

Ukrajinský minister obrany Ihor Teňuch oznámil, že Rusko "nedávno" dopravilo na Ukrajinu ďalších 6000 vojakov.

Rusko, ktoré má na Kryme námornú základňu, vyhlásilo, že všetky presuny jeho armády na Kryme sú v súlade s dohodami podpísanými s Ukrajinou.

Tieto dohody však prikazujú, aby sa ruská armáda pohybovala iba na území základne v Sevastopoli. Rusko však odmieta porušovanie dohody.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Budovanie zelenej značky
 5. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 6. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 10. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 40 592
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 23 807
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 16 172
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 237
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 799
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 687
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 585
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 486
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 464
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 335
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Ukrajina

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Daniel Lipšic.

Krajniak a Lipšic sa poznajú dekády.

12 h

Lipšic dostal pomoc od politikov.

9 h

Neprehliadnite tiež

Demonštrácie v Tunisku.

Pred vládnymi budovami začali hliadkovať vojaci.

Teraz
Joe Biden pri stretnutí s Vladimirom Putinom v roku 2011.

Zmluvy o strategických zbraniach vyprší 5. februára.

2m
Vojaci Národnej gardy USA vo Washingtone.

Pentagón charakter hrozieb nešpecifikoval.

10m
Trump mal diskutovať o pláne zosadiť vtedajšieho ministra Williamia Bara.

Vyšetrovanie podnietila reportáž denníka New York Times.

14m