Pred možným sledovaním používateľov mobilných zariadení sa opevnil aj sám Apple. Pred pár dňami nenápadne spustil update operačného systému pre iPhony a iPady po tom, ako sa ukázalo, že nemajú bezpečný prenos dát cez šifrovací protokol.
To by malo za normálnych okolností zabezpečiť súkromie pri bankových prevodoch či prezeraní webu. Problémy vraj zapríčinila malá chybička v kóde, ktorá môže obnažiť používateľa mobilu či tabletu.
Obyčajný Američan schytí svoj mobil ešte pred tým, než vstane z postele. Prezrie si prijaté emaily, okomentuje pár statusov na Facebooku a pozrie si zaujímavý článok o novom type mobilu.
Pri raňajkách na svoju stenu Instagramu prilepí fotku kapučína zo Starbucksu a pocukrovanej šišky. Po príchode do práce a prvej potrebe odreagovania sa začne surfovať na internete, platiť účty a nakupovať online.
V rámci niekoľkých hodín online prezencie a zopár naťukaných kľúčových slov si americká Národná bezpečnostná agentúra (NSA) o človeku vyrobí celkom jasný obraz.
Edward Snowden jej akciu, ktorou sa dokázali zmocniť iPhonov na celom svete, nazval DROPOUTJEEP. Zamestnanci agentúry mali možnosť dostať sa k esemeskám, hlasovej pošte a iným dátam.
Umenie vládou najatých hackerov sledovať váš mobil či surfovanie na internete ukázala podľa expertov pomerne presne aj nová séria House of Cards.
Ktovie, ako ho komentoval pri sledovaní jeho fanúšik Barack Obama, ktorému jeho iPhone z bezpečnostných dôvodov nepovolili.