Demonštrácie sa uskutočnili v mnohých európskych, amerických a ázijských mestách. V samotnom Washingtone sa na mierovom pochode od pamätníka vietnamskej vojny k Bielemu domu zúčastnilo až 75.000 ľudí.
Protestujúci niesli plagáty s nápismi - Vyhoďte Busha nie bomby, Vojna je teror, Zmena režimu sa začína doma, alebo Peniaze pre prácu, nie pre vojnu.
Narážajúc ma vyhlásenie Busha o osi zla demonštranti kričali "Os zla sú Bush-Cheney-Rumsfeld". Bývalý americký minister spravodlivosti Ramsey Clark pred zhromaždením vyhlásil, že je na čase zmeniť vládu - ale v Amerike.
Podľa policajných údajov demonštrácia prebehla pokojne. Medzi rečníkov protestnej akcie vojny patrili aj americký pastor a bojovník za ľudské práva Jesse Jackson a herečka Susan Sarandonová. Organizátori akcie hovoria o najväčšej mierovej demonštrácii od čias vietnamskej vojny.
Americký prezident George W. Bush sa v čase demonštrácie nenachádzal v Bielom dome, pretože v sobotu pricestoval do mexického letoviska Los Cabos, kde sa koná summit predstaviteľov členských štátov Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC).
Protestné akcie sa konali aj v San Franciscu (42.000 demonštrantov), Mexiku, Soule a Tokiu. V Európe boli hlásené demonštrácie v Amsterdame, Kodani, Štokholme a Ríme.
Viac ako desaťtisíc ľudí demonštrovalo v sobotu proti hroziacej vojne aj v Nemecku. Protestné akcie sa uskutočnili asi v 90 mestách. Podľa policajných údajov vyšlo v Berlíne do ulíc 8000, v Hamburgu, Mníchove a Frankfurte nad Mohanom asi 2000 a v Štuttgarte 900 ľudí.
Na berlínskom zhromaždení poslanec v Bundestagu za zelených Hans - Christian Ströbele vyhlásil, že prípadná vojna proti Iraku je protiprávna. Spolková vláda musí zotrvať na svojom odmietavom postoji, konštatoval.
Demonštranti požadovali stiahnutie nemeckých vojakov a lodí s Perzského zálivu. Podľa protestujúcich má bundeswehr nepriamo podporiť Spojené štáty a Veľkú Britániu a to tak, že prevezme ich úlohy v Afganistane a na Balkáne.