Podľa Palestínčanov navrhli USA, aby Izrael kontroloval budúcu palestínsku hranicu s Jordánskom najmenej desať rokov.
KÁHIRA. Liga arabských štátov v sobotu odmietla prítomnosť izraelskej armády na východnej hranici budúceho palestínskeho štátu.
Podľa Palestínčanov prišli s takýmto návrhom tento mesiac Spojené štáty.
Generálny tajomník Ligy arabských štátov Nabíl Arabí vyhlásil, že žiadna mierová dohoda nebude fungovať, kým budú Izraelčania prítomní na území palestínskeho štátu.
Palestínski predstavitelia tvrdia, že šéf americkej diplomacie John Kerry navrhol, aby Izrael kontroloval budúcu palestínsku hranicu s Jordánskom najmenej desať rokov.
Dôvodom sú obavy židovského štátu z potenciálneho prílevu militantov a zbraní.
Poradcovia palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása plán kritizovali. Jeden z nich podľa agentúry AP povedal, že sa momentálne snažia plán zmierniť.