KÁBUL. Takmer 50 militantov z hnutia Taliban zabili v Afganistane za posledných 24 hodín bezpečnostné sily počas operácií v rôznych provinciách, informovalo v utorok tamojšie ministerstvo vnútra.
Afganská polícia v spolupráci s armádou, tajnou službou a silami NATO zabila 49 militantov z Talibanu, ôsmich zranila a 11 zatkla.
Skonfiškovala množstvo munície, zneškodnila niekoľko improvizovaných výbušných zariadení a zhabala 270 kilogramov ópia, tvrdí rezort vnútra.
O prípadných obetiach či zranených na strane bezpečnostných síl však neinformoval. Taliban sa k správe bezprostredne nevyjadril.
Agentúra Sinchua pripomína, že afganské sily len nedávno zintenzívnili operácie proti tomuto hnutiu i proti ďalším militantným skupinám.
Čelia však tvrdému odporu. V pondelok bojovníci Talibanu zabili 11 príslušníkov pohraničnej polície v juhoafganskej provincii Kandahár, ktorá susedí s Pakistanom.