1.Porušili sľub
Moslimské bratstvo po víťazstve v parlamentných voľbách sľúbilo, že do prezidentských nikoho nepostaví, aby zachovalo rovnováhu moci. Keď však zámer kandidovať oznámili bývalí členovia bratstva a ďalší islamisti, zmenili názor a postavili Muhammáda Mursího.
2.Mučenie pokračuje
Protesty na Tahríre sa začali 25. januára 2011, v deň polície. Nebola to náhoda, jednou z hlavných požiadaviek revolúcie bolo ukončenie mučenia a bezdôvodného zatýkania.
Polícia v tom pokračovala aj po Mursího zvolení, ten jej dokonca pripísal zásluhu za úspech revolúcie. Za smrť viac ako 800 demonštrantov zatiaľ nikoho nepotrestali. Exprezident Husní Mubarak dostal doživotie, no aj to mu zrušili.
3.Islamistická ústava
Mursí si dal na jeseň veľké právomoci, keď dekrétom rozhodol, že jeho nariadenia nemôžu súdy spochybňovať.
Platilo to len do prijatia ústavy, ktorú islamisti takisto prijali bez väčšej konzultácie s opozíciou. Tú si v decembri nechal posvätiť v referende. Priznal, že vtedy urobil chyby, no nepovedal, aké.
4.Obviňovanie opozície
V Egypte rastie nezamestnanosť aj kriminalita, ekonomika nie, ubúda turistov. Mursí však o problémoch nehovorí s opozíciou, namiesto toho ju obviňuje, že poškodzuje štát a na všetkom zlom má podiel.