Santiago 19. júna(TASR) Desaťročný čílsky chlapec, ktorého rodičia zanedbali, prežil dva roky v jaskyni so svorkou túlavých psov. Tie mu pomáhali pri hľadaní potravy a s najvyššou pravdepodobnosťou ho aj pridájali.
Podľa pracovníkov čílskej sociálnej starostlivosti chlapca ešte ako päťročného vyhodili z domu. Pred dvoma rokmi sa mu však podarilo ujsť z detského domova a odvtedy žil so svorkou 15 túlavých psov v prístavnom meste Talcahuano na juhu Chile.
"Žil so psami v jaskyni a potravu s nimi hľadal na uliciach. Jedával zvyšky z kontajnerov na odpadky," povedala Delia Delgattová, šéfka čílskej Národnej starostlivosti o deti, pre tlačovú agentúru Reuters. Ako dodala, predchádzajúce správy polície, že chlapca vychovávali psi odmalička, sa ukázali nepravdivé. "Bol však normálnym členom psej svorky a žil s nimi v jaskyni," vyhlásila.
Chlapec, ktorého meno nebolo zverejnené, sa v sobotu pri pokuse o útek pred políciou vrhol do vĺn Tichého oceánu. Podľa policajného hovorcu chlapca z vody zachránil jeden z príslušníkov polície. Psi sa o chlapca údajne starali. "Boli ako jeho rodina," konštatoval.
Čílske média pomenovali chlapca, ktorý strávil deň v nemocnici a potom ho previezli do detského domova, "Dog Boy" (Psí chlapec). "Javí známky depresie, je agresívny a nerozpráva, aj keď hovoriť vie. Našli sme ho oblečeného v rozpadávajúcich sa handrách, bol celý špinavý a zavšivavený," oznámila Delgattová. Informáciu, že chlapca pridájala jedna suka, ktorú zverejnil policajný hovorca, však odmietla potvrdiť.
V dnešnej čílskej tlači sa objavili fotografie tmavého chlapca s čiernymi vlasmi, ktorý pastelkou maľuje svorku psov. Chýbajú mu dva predné zuby a na ľavom líci má jazvu.