
Göteborg 15. júna (TASR) Od konferencie Svetovej obchodnej organizácie (WTO) v americkom Seattli v decembri 1999 tisíce demonštrantov po celom svete protestovali počas medzinárodných konferencií proti negatívnym dôsledkom globalizácie a vzrastajúcej chudobe veľkého počtu obyvateľstva.
Seattle 3. decembra 1999: Okolo 40.000 ľudí protestovalo proti globalizácii počas rokovania 135 krajín WTO. Pred príchodom prezidenta USA Billa Clintona vyhlásili v meste výnimočný stav a zákaz nočného vychádzania.
Rok 2000:
Davos 29. januára: Rokovanie Svetového ekonomického fóra narušil celý rad incidentov, keď sa okolo 1000 ľudí pokúsilo preniknúť do Davosu, premeneného na pevnosť.
Bangkok 12.-19. februára: Tisíce antiglobalistov demonštrovali každý deň počas druhej Konferencie OSN o obchode a rozvoji (UNCTAD). Thajské úrady v obave zo zrážok rozmiestnili v meste 7000 policajtov.
Washington 16. apríla: Ministerské zasadnutie Medzinárodného menového fondu (MMF) a Svetovej banky narušili protesty, ktoré zablokovali prístup do oboch inštitúcií chránených bezpečnostnými silami. Ľudia vytvorili reťaze, aby zabránili v prístupu do ulíc vedúcich k sídlam oboch medzinárodných inštitúcií v centre Washingtonu.
Ženeva 25. júna: Tisíce demonštrantov sa za dohľadu veľkého počtu švajčiarskych poriadkových a ozbrojených síl zúčastnili na pokojnej manifestácii proti negatívnym dôsledkom globalizácie. Stalo sa tak v predvečer sociálneho summitu OSN.
Praha 26. septembra: Okolo 11.000 ľudí demonštrovalo v centre Prahy a v okolí Kongresového centra počas výročného zasadnutia MMF a Svetovej banky, pričom došlo aj k násilnostiam. Vyše 400 demonštrantov zadržali.
Nice 6.-7. decembra: Okolo 50.000 ľudí, odborárov a členov antiglobalizačných zoskupení, požadovalo počas rokovania summitu EÚ v Nice "sociálnejšiu" Európu. Odborové organizácie európskych krajín ta vyslali zástupcov na výzvu Európskej konfederácie odborov (CES). Pri zrážkach s poriadkovými silami bolo zranených 24 policajtov, 42 demonštrantov zadržali.
Rok 2001:
Zürich 27. januára: 120 demonštrantov zatkli v Zürichu a 30 z nich vyhostili zo Švajčiarska po tom, ako sa márne pokúšali dostať do Davosu, aby protestovali proti rokovaniu Svetového ekonomického fóra. Pri zrážkach v Zürichu použili policajti granáty so slzotvorným plynom, studenú vodu a gumené projektily, aby rozptýlili demonštrantov, ktorí na nich hádzali kamene a zapaľovali autá.
Quebec 2. apríla: Asi 400 demonštrujúcich antiglobalistov zatkli počas summitu amerických štátov, venovaného vytvoreniu Celoamerickej zóny voľného obchodu, 19 policajtov bolo zranených.