NEW YORK. Fotografia newyorského policajta, ktorý daruje bosému bezdomovcovi topánky a ponožky, sa stala internetovou senzáciou uplynulých dní. Správu priniesla agentúra DPA.
Záber zachytáva 25-ročného policajta Larryho DePrima, ako kľačí vedľa neznámeho muža. Ako DePrimo povedal pre televíziu CBS, 14. novembra počas služby za chladnej noci zbadal muža sediaceho na dlažbe námestia Times Square a prihovoril sa mu.
Na otázku, kde má topánky, bezdomovec odpovedal, že je to v poriadku, nakoľko topánky nikdy nemal. Po tom, ako policajt zistil číslo jeho chodidla, zašiel do neďalekého obuvníctva a kúpil mu zimné topánky a teplé ponožky. Muž sa mu za to odmenil veľkým úsmevom.
"Bolo to, ako by som mu dal milión dolárov," povedal DePrimo. Keď policajt pozval muža na kávu, ten zdvorilo odmietol s tým, že už preňho urobil dosť.
Záber vyhotovila Jennifer Fosterová, turistka z Arizony, ktorá ho neskôr zverejnila na facebookovej stránke policajného zboru mesta New York. "Ten policajt to spravil úplne nezištne a nevedel, že ho sledujem. Spravilo to na mňa veľký dojem," uviedla Fosterová.
Nie každý však na internete zdieľal rovnaké názory. Niektorí užívatelia Facebooku pri tejto príležitosti poukázali aj na policajnú brutalitu voči bezdomovcom, ktorá sa podľa nich deje omnoho častejšie než takéto súcitné činy.
Larry DePrimo však zostáva nespochybniteľným hrdinom tohto príbehu.
Denník New York Times napísal, že policajt si stále uchováva pokladničný doklad od 75-dolárových topánok, ktoré kúpil pre bezdomovca. "Pripomína mi to, že mnohí ľudia to majú v živote oveľa ťažšie," dodáva.