WASHINGTON. Republikánsky vyzývateľ Mitt Romney zvýšil svoj náskok pred prezidentom Barackom Obamom o tri percentá.
Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Reuters a inštitútu Ipsos.
Najnovšie výsledky prieskumu, ktoré zverejňujú denne na základe odpovedí respondentov vždy z posledných štyroch až piatich dní, prišli pred štvrtkovou dôležitou televíznou diskusiou viceprezidentských kandidátov.
Republikán Romney podľa nich momentálne vedie s podporou 47 percent pred 44 percentami pre demokrata Obamu.
Ide o výsledok medzi tzv. pravdepodobnými voličmi, teda respondentmi, ktorí odpovedali, že sa na voľbách 6. novembra zúčastnia.
Prieskum Reuters/Ipsos v stredu ukazoval náskok pred Obamom o jedno percento - jeho prvý v tomto prieskume za viac než mesiac.
Romney zažíva jedno z najlepších období svojej predvolebnej kampane po tom, ako minulý týždeň "zvíťazil" v prvej televíznej diskusii prezidentských kandidátov, sčasti vďaka Obamovmu výkonu zhodnotenému ako pasívny.
Zdroj: Reuters
Obamovi pomáha populárna manželka
WASHINGTON. Manželka amerického prezidenta Baracka Obamu je populárnejšia ako jej muž. Vyplýva to z októbrového prieskumu verejnej mienky, ktorého výsledky zverejnili v stredu.
Podľa neho sa podpora Michelle Obamovej šplhá k 70 percentám, kým jej manžela pozitívne hodnotí 56 percent respondentov.
Lepšie na tom v porovnaní so svojou ženou nie je ani Obamov republikánsky vyzývateľ v novembrových prezidentských voľbách Mitt Romney.
Jeho manželka Ann sa však 52-percentnou podporou nechytá na Obamovú, no bez problémov porazila svojho manžela a to konkrétne o sedem percent.
Prieskum vykonali krátko po prvej televíznej debate medzi Romney a Obamom na vzorke viac ako tisíc ľudí.