Je to spoločná akcia vysokých úradníkov. Zahŕňa šéfov dohľadu nad finančným trhom, polície i pošty. Ten posledný sa postaral o to, aby sa ich posolstvo dostalo do schránok domácností.
Je o tomto: Množia sa prípady finančných podvodov, buďte obozretní. Ak sa chcete dozvedieť viac, volajte naše call centrum; a hlavne pri investovaní využívajte služby poradcov.
Bol som ovplyvnený metylalkoholovou aférou v Česku, tak som zahorekoval, že kríza morálky sa už vkráda aj sem.
Nemám skúsenosť s tým, do akej miery takéto varovanie ochráni Austrálčanov pred krivými ľuďmi, ale viem, že štát z princípu napriek celej svojej kontrolnej mašinérii nedokáže hermeticky uzavrieť trh pred otravami a podvodmi.
Morálka je lacnejšia a účinnejšia. Lenže nahrádzať represiu a kontrolu morálkou je čosi ako ťahať koľajnicu cez kľúčovú dierku. Toto je prvá metafora z uplynulého týždňa.
Druhá sa týka víkendovej ruvačky medzi islamskými radikálmi a sydneyskou políciou. Boli to tvrdé konflikty, tiekla krv. Je tu z toho veľká téma. A je to dokonalo absurdné.
Starobylá (žeby náboženská?) nenávisť sa objavila v centre moderného mesta pre akýsi filmový pamflet. Pritom niektorí z tých akože urazených, čo vyvolali násilie, alebo ich rodičia, prišli do Austrálie práve preto, lebo utekali pred násilím vo svojej moslimskej vlasti.
Tak sa mi pri pohľade na tú zúrivú masu v mysli vynorilo, že Boha nie je možné uraziť, lebo ten musí byť predsa božsky nad vecou. To len nemnohé jeho ovečky sú ako ovce pod ňou.