Portugalsko trpí suchom už mesiac, takže lesy a lesostepy sú na požiare náchylné.
LISABON. Skupiny hasičov uhasili väčšinu veľkých lesných požiarov v Portugalsku, zasiahnutom suchom a horúčavami.
Úspech prišiel po troch dňoch intenzívneho boja proti živlu, pričom boli použité takmer dve desiatky hasičských lietadiel s vodou, uvádza agentúra AP.
Záchranné služby sú však stále v stave najvyššej pohotovosti. Portugalský meteorologický úrad totiž varuje, že vzhľadom na pretrvávajúce horúce a suché počasie hrozia celej krajine ďalšie lesné požiare.
Úrad civilnej obrany informoval, že v severných oblastiach Portugalska bojovalo v utorok so štyrmi požiarmi približne 200 hasičov.
V utorok povolali do terénu takmer 7000 hasičov, pretože silný vietor rozdúchaval plamene.
Španielsko a Francúzsko poslalo na pomoc pri hasení lesných požiarov, ktoré vyčíňali v husto zalesnenej oblasti, lietadlá zhadzujúce vodu.
Portugalsko trpí suchom už mesiac, takže lesy a lesostepy sú na požiare náchylné.