Madrid 12. júna (TASR) - Okolo 1500 demonštrantov sa dnes zhromaždilo pred americkým veľvyslanectvom v Madride, aby tu protestovali proti politike amerického prezidenta Georgea W. Busha.
Demonštranti odsúdili predovšetkým americké odmietnutie protokolu z japonského Kjóta z roku 1997, podľa ktorého by jednotlivé krajiny mali znižovať obsah škodlivých emisií do ovzdušia. V čase protestu hovoril americký prezident G. W. Bush, ktorý je na návšteve Španielska, k pracovníkom veľvyslanectva.
Protestné zhromaždenie zorganizovali komunistická Zjednotená ľavica, odborové centrály CCOO a UGT a aktivisti z organizácií na ochranu životného prostredia.
Americký prezident George W. Bush pricestoval do španielskeho Madridu, kde odštartoval šesťdňové turné po Európe, v rámci ktorého navštívi aj Belgicko, Švédsko, Poľsko a Slovinsko.