Stovky mladých pravicových extrémistov vtedy štyri dni obliehali ubytovňu pre žiadateľov o azyl, ktorú sa 24. augusta pokúsili podpáliť.
Na spomienkovej slávnosti rostocký primátor Arno Pöker pred 200 hosťami povedal, že v auguste 1992 sa stal Lichtenhagen dejiskom násilia pravičiarov a nenávisti, ktorá nie je hodná človeka. Priznal, že aj mesto urobilo chyby. "Z chýb sme sa poučili. Už sa nebudú opakovať," zdôraznil Pöker.
Vyčíňanie extrémistov v roku 1992 podporovali vykrikovaním tisíce zvedavcov. Polícia sa dostala do úlohy štatistu a čiastočne aj do defenzívy.
Terčom nepokojov sa stala tiež ubytovňa Vietnamcov, ktorým sa cez strechu podarilo ujsť z horiaceho objektu do susednej budovy. Len vďaka oduševnenému nasadeniu ojedinelých občanov nebol nikto zranený.
Pred niekoľkými týždňami dostali traja páchatelia podmienečné tresty, ktoré mnohí považujú za smiešne. Rostocké nepokoje boli juristicky spracované koncom roku 1994. Vyšetrovatelia urobili vyše 400 pátracích úkonov. Výsledkom bolo 34 procesov, z ktorých vzišlo 35 rozsudkov.
V tzv. Slnečnicovom dome, ktorý sa stal symbolom nepokojov, došlo krátko pred desiatym výročím k ďalšiemu podpaľačskému útoku na ázijský trh a kanceláriu dobročinnej organizácie. V sobotu sa uskutoční v Lichtenhagene pochod proti rasizmu a násiliu, na ktorom sa očakáva účasť asi 10.000 ľudí.