Stovky ľudí zahynuli a desiatky tisíc museli v Ázii opustiť svoje domovy v uplynulých dňoch po záplavách, keď voda odniesla cesty a mosty a na obrovských plochách zničila poľnohospodársku produkciu.
V Indii poklesla hladina vodných tokov na záplavami sužovanom severovýchode krajiny. Meteorológovia však predpovedali, že najbližších 36 hodín prinesie ďalšie intenzívne dažde. V Kambodži rozvodnené rieky zaplavili desiatky dedín a záplavy ohrozujú aj hlavné mesto Vietnamu, Hanoj.
Druhé najväčšie jazero Číny, Tung-tching-chu, prekročilo o 1,5 metra hranicu, keď hrozia záplavy. Očakáva sa, že hladina bude naďalej stúpať, keďže do jazera sa vlievajú rozvodnené rieky. Jazero je obrovskou záchytnou plochou pre rozvodnenú rieku Jang-c-ťiang. Tisíce kilometrov hrádzí okolo jazera chránia vyše 10 miliónov obyvateľov a 667.000 hektárov úrodnej pôdy, uviedol oficiálny denník China Daily. Podľa televízie dosiahla voda povodňovú hranicu na 900 kilometroch brehov, preto úrady zmobilizovali tisíce ľudí na ich obranu.
V roku 1998 zahynulo pri záplavách na rieke Jang-c-ťiang vyše 4000 ľudí. Tohoročné letné záplavy v Číny prišli skôr ako v iných rokoch a doteraz pri nich zahynulo vyše 900 ľudí. Úrady varovali pred horšou situáciou ako pri záplavách v roku 1998.