Že menovci politikov majú kuriózne problémy aj v cudzine, dokladujú nasledujúce príklady. Začiatkom krutej ruskej zimy 2001 prišiel istý Vladimir Putin o norkovú čiapku. Podľa agentúry Rossia Regiony ohlásil jej krádež na železničnej stanice v Jekaterinburgu. Neznámy zlodej mu ju odcudzil okolo štvrtej hodiny ráno, keď driemal v jednom z kresiel v čakárni. Ocenil ju na päťsto rubľov, a tak sa stala Putinova ušianka populárnou v celom Rusku. Na to, že čiapka zmizla menovcovi ruského prezidenta, sa prišlo až potom, ako agentúry zverejňovali okradnutie najvyššie postaveného muža krajiny.
Humorným štýlom protestovali proti neotrasiteľnej pozícii juhoslovanského prezidenta pred časom aj belehradskí študenti. V januári 1997 zorganizovali stretnutie menovcov Slobodana Miloševiča a jeho manželky Mirjany Markovičovej. Zúčastnilo sa na ňom dvanásť párov, ktoré sa nikdy predtým nestretli. Všetci si navliekli karnevalové masky a vytvorili malý sprievod priamo pred očami policajtov. Niektorí z nich sa nevládali zdržať smiechu, demonštrantov ale do vtedy týždeň blokovaného centra Belehradu nevpustili.
Vo Francúzsku bolo zase pred voľbami do Európskeho parlamentu ‘99 nevhodne pošpinené jedno z najslávnejších mien histórie. Za krajne extrémistický pravicový Národný front sa uchádzal o priazeň voličov Charles de Gaulle. Na kandidátke mu patrilo druhé miesto hneď za Jeanom-Mariem Le Penom. V tomto prípade však nešlo len o náhodnú zhodu mien. Kandidát, ktorému sa nakoniec nepodarilo do EP presadiť, bol totiž vnukom slávneho generála. Zvyšok rodiny ho za prejavené politické sympatie verejne odsúdil.
(vl)