JOHANNESBURG. Dvadsaťročný surfer prišiel o život po útoku bieleho žraloka pri Kapskom Meste v Juhoafrickej republike.
K útoku došlo pri odľahlej pláži juhovýchodne od mesta, ktorá je obľúbeným cieľom surferov. Polícia následne celú oblasť uzavrela.
Mladý muž bol vode bol spolu s bratom a kamarátom. Približne päťmetrový žralok mu pri bleskovom útoku úplne odhryzol pravú nohu.
Zranený krátko nato zomrel. Na tele nenašli žiadne ďalšie poranenia.
Po útoku juhoafrické ministerstvo životného prostredia zrušilo povolenie, ktoré umožňovalo filmárom výskumného tímu hádzať do mora návnady na prilákanie žralokov.
Ministerstvo však tvrdí, že tým chcelo len upokojiť verejnosť.
Filmári podľa neho pracovali príliš ďaleko od pobrežia, takže ich návnady nemohli zapríčiniť tragický incident.
Za posledné roky došlo pri Kapskom Meste k niekoľkým útokom žralokov na ľudí.
Úrady zvažujú, že po vzore Hongkongu nainštalujú sieť, ktorá by zabránila žralokom priblížiť sa k pobrežiu.