Armádna jednotka, ktorú navštívil vodca Kim Čong-un, podľa štátnych médii potopila v 50. rokoch americkú bojovú loď Baltimore.
PCHJONGJANG.
Návšteva sa uskutočnila v čase, keď sa Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) chystá tento mesiac napriek varovaniam USA odpáliť raketu dlhého doletu.
Pchjongjang tvrdí, že raketa má na obežnú dráhu vyniesť vedeckú družicu. Washington sa však domnieva, že tento štart má byť len technickou skúškou balistickej strely.
Oficiálne severokórejské médiá dnes podľa agentúry AP uviedli, že armádna jednotka, ktorú navštívil vodca Kim Čong-un, potopila v 50. rokoch americkú bojovú loď Baltimore.
Zahraniční historici ale vyjadrujú určité pochybnosti, či sa toto tvrdenie zakladá na pravde.
Oficiálne médiá KĽDR takisto uvádzajú, že to bola práve táto jednotka, čo v roku 1968 zajala americkú loď Pueblo.
Na plavidlo zaútočila v čase, keď bolo na špionážnej misii pri pobreží Severnej Kórey. Loď je doposiaľ zakotvená v Pchjongjangu.