Isté náklady by si vyžiadala zmena vedenia dopravy a vybavenie policajtov vysokými čapicami, ale zasa by to kompenzovali úspory spojené s voľbou hlavy štátu.
A pribudol by voľný deň na kráľovnine narodeniny. No nemyslím si však, že to v Londýne prejde.
A tak sa musíme uspokojiť s tým, že sme s Britániou spojenci aspoň v tom, že sme ako jediné dve krajiny z dvadsaťsedmičky EÚ nepodpísali fiškálnu zmluvu. Napriek tomu ma to nijako veľkým uspokojením nenapĺňa.
Nechám bokom vecné argumenty, tie už boli rozobrané. Čisto pocitovo sa mi nezdá, že dvaja majú pravdu a dvadsaťpäť sa mýli.
A aj keby, odmietnutie zmluvy nám v zjednotenej Európe aj tak nič nezíska. Taký postoj má cenu gesta, lenže tie sú vyhradené dôležitým štátom.
Zdá sa príznačné, že najväčšej kritiky sa Česko dočkalo od malého Slovenska, konkrétne premiérky Radičovej. Tá povedala, že sa Česko najprv o vstup do EÚ spoločne so Slovenskom snažilo, a teraz pri prvých problémoch robí ťažkosti.
„To čestný a rovný chlap nerobí, a ženy už vôbec nie,“ povedala. Aký sympatický razantný, a pritom záhadný výrok!
Rozumieme tomu, že slovenská premiérka považuje svojho českého partnera za nečestného kriváka. Ale čo s tým, preboha, majú spoločné ženy?
To je rébus. Možným vysvetlením môže byť len to, že Petr Nečas pri niektorom z predchádzajúcich bilaterálnych rokovaní so Slovenskom zabudol sklopiť záchodovú dosku.