SANÁ. Informovala o tom agentúra Reuters.
Tárik Dahab stál na čele al-Káidy v juhojemenskej provincii Bajdá. Bol švagrom známeho radikálneho duchovného Anwara Awlakího, ktorý v roku 2011 zahynul pri americkom nálete.
Tárika Dahaba sa spolu s piatimi telesnými strážcami usmrtil jeho nevlastný brat Házim so skupinou kmeňových bojovníkov. K útoku došlo v mešite v meste Manasa juhovýchodne od metropoly Saná.
Tárikovi prívrženci neskôr z pomsty vyhodili do povetria dom Házima, ktorý zahynul v jeho troskách. Vodcom al-Káidy v provincii Bajdá by sa mal podľa očakávaní stať ďalší z bratov, Nabíl. Medzi bratmi prebiehal ostrý spor o vodcovstvo v kmeni Dahab.
Organizácia al-Káidy na Arabskom polostrove pôsobiaca v Jemene patrí medzi najaktívnejšie a najnebezpečnejšie odnože tejto teroristickej siete. Skupina využíva dlhodobú politickú krízu a nepokoje v Jemene na posilnenie svojich pozícii, pričom sa jej podarilo ovládnuť rozsiahle územia prevažne na juhu krajiny.