Predmetom rozhovorov, ktoré obe strany označili za profesionálne a produktívne, boli reforma inštitúcií palestínskej samosprávy, zlepšenie humanitárnej situácie Palestínčanov, ukončenie násilia v regióne a dosiahnutie politického pokroku v izraelsko-palestínskych rokovaniach.
Vyjadrenia, ktoré zazneli po skončení 80-minútových rokovaní, však naznačujú, že medzi stanoviskami USA a Palestínčanov aj naďalej pretrvávajú rozdiely.
Powell ubezpečil palestínsku delegáciu, že americký prezident George W. Bush je "ochotný urobiť maximum pre to, aby sa našla cesta vpred".
Podľa šéfa americkej diplomacie si USA želajú "začatie nejakej špecifickej iniciatívy, predovšetkým pokiaľ ide o bezpečnosť".
Hlavný palestínsky vyjednávač Saíb Iríkat však konštatoval, že predpokladom pokroku v otázke bezpečnosti je stiahnutie izraelských vojakov z palestínskych území a prechod kontroly nad oblasťou na palestínsku samosprávu.
Najnaliehavejším problémom pre Palestínčanov je podľa Iríkata humanitárna katastrofa ohrozujúca populáciu na Západnom brehu a v pásme Gazy.
Palestínska delegácia sa stretla aj s Bushovou poradkyňou pre otázky národnej bezpečnosti Condoleezzou Riceovou. V nasledujúcich dvoch dňoch absolvuje stretnutia s predstaviteľmi amerického ministerstva zahraničných vecí a s riaditeľom Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Georgeom Tenetom.
Ako Iríkat poznamenal vo vyjadreniach pred novinármi po vydaní spoločného vyhlásenia s Powellom, palestínska strana zdôraznila, že delegácia rokuje vo Washingtone z poverenia a v mene palestínskeho lídra Jásira Arafata.
"Chceme, aby bola rešpektovaná demokratická voľba palestínskeho obyvateľstva. Prezident Arafat je zvoleným lídrom Palestínčanov," vyhlásil vyjednávač.
Jeden z predstaviteľov amerického ministerstva zahraničných vecí, ktorý bol na stretnutí prítomný, konštatoval, že Powell nereagoval na Iríkatovo vyhlásenie o legitímnosti Arafatovho postavenia.