Futbal je v Egypte populárny, ako veľmi?
"Úplne najviac, všetci ho sledujú. Aj tí, čo nechodievajú na štadión sledujú ligové zápasy doma alebo v kaviarňach. Futbal má v Egypte oveľa viac fanúšikov ako v Česku či na Slovensku. Ahly je jeden z dvoch najväčších klubov v Káhire a teda aj v celom Egypte."
Akú úlohu zohrali pri demonštráciách za posledný rok Ultras Ahly?
"Ja som si informácie o nich všimol až na jeseň, keď sa pridali k ľuďom, ktorí žiadali, aby armáda odovzdala moc civilnej vláde."
Radikálni fanúšikovia sa vraj snažia dostať sa do politiky, majú šancu?
"Futbal v Egypte sledujú milióny ľudí, radikálnych fanúšikov je podľa mňa len niekoľko tisíc. Nemyslím si teda, že majú medzi bežnými ľuďmi podporu. Egypťanom sa možno páčilo, keď sa postavili proti junte, no šanca, že by ich volili, je minimálna. Ľudia tam fandia futbalu, no nie radikálnym fanúšikom."
Hovorí sa, že za útokmi môžu byť politické ciele. Veríte tomu?
"Aj ja som počul rôzne špekulácie, ku ktorým sa pridalo napríklad aj Moslimské bratstvo. Podľa mňa je možné, že niekto mal záujem na zásah proti nepohodlným fanúšikom, ale prvotnou príčinou boli zrejme nedostatočné bezpečnostné opatrenia."
Bol aj v minulosti futbal spájaný s egyptskou politikou?
"Ani nie, nevšimol som si to ani pred voľbami. Politici nevyťahovali šport v kampaniach, futbal bol apolitický. Až doteraz. Nikto nevie, čo bude ďalej, čo odštartujú tieto násilnosti."