VIEDEŇ. Rakúska polícia dnes horúčkovito pátrala po lupičoch, ktorý v stredu prepadli luxusné klenotníctvo Kornmesser vo Viedni. Zatiaľ však policajti nemajú žiadnu stopu, uviedla tlačová agentúra APA.
Vyšetrovatelia predpokladajú, že išlo o troch páchateľov. Dvaja vošli do predajne a tretí hliadkoval na ulici. Boli spojení vysielačkami, na fotografiách zverejnených políciou sa dajú rozoznať čierne slúchadlá v ich ušiach.
V stredu krátko predpoludním vošli dvaja muži do obchodu na ulici Graben v centre Viedne a najprv si nechali ukázať nejaké šperky.
Potom vytiahli zbrane a jeden z nich prinútil 19-ročného synovca klenotníka otvoriť trezor. Druhý medzitým porozbíjal vitríny a zobral šperky. Kým páchatelia ušli, mladého muža spútali káblom od laptopu. Podarilo sa mu však stlačiť alarm.
Günther Kornmesser patrí k najprominentnejším klenotníkom rakúskeho hlavného mesta. Klenotníctvo na ulici Graben, navrhnuté architektom Hansom Holleinom, otvorili v máji 2010.
Na otvorenie bola pozvaná aj hollywoodska herečka Eva Longoria s vtedajším manželom, basketbalovou hviezdou Tonym Parkerom. Kornmesser predtým dlhé roky žil a pracoval v Spojených štátoch.