Terčom útoku komanda Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC) sa stalo letisko v meste Saravena (350 kilometrov juhovýchodne od Bogoty). Podľa polície rebeli pri ostreľovaní podomácky vyrobenými mínometmi vážne poškodili tamojší terminál. Pri prestrelke, ktorá následne prepukla, utrpeli zranenia piati civilisti a asi desať vojakov.
Dva mínometné granáty útočníci vypálili aj na policajnú stanicu v Medellíne, druhom najväčšom meste krajiny. Nálože stanicu minuli a bez výbuchu dopadli v obytnej štvrti. Polícia granáty vyrobené z plynových fliaš zneškodnila.
V Medellíne okrem toho dnes ráno vybuchli dve bomby a tretiu zneškodnili pyrotechnici. Tieto incidenty sa zaobišli bez zranení.
V stredu sa má v Kolumbii ujať moci prezident Alvaro Uribe, stúpenec tvrdej línie, ktorý si volebné víťazstvo zaistil tým, že prisľúbil tvrdý postup voči rebelom.
FARC - so 17.000 príslušníkmi najväčšia povstalecká skupina v krajine - vyhlásili, že Uribeho inauguráciu budú sabotovať. Okrem FARC Uribe avizoval aj vojenský zásah proti inej gerilovej organizácii - asi päťtisícovej Národnej oslobodzovacej armáde (ALN).
Uribe na prezidentskom poste vystrieda Andresa Pastranu, ktorý sa neúspešne pokúšal o dosiahnutie mierovej dohody s rebelmi. Pastrana mierové rokovania s FARC prerušil vo februári, keď povstalci uniesli civilné lietadlo a senátora.
Ambasáda USA varovala Američanov v Kolumbii a vyzvala ich, aby sa tento týždeň vyhli cestovaniu po vidieku kvôli riziku útokov.
V nedeľu v Bogote vybuchli dve bomby, pričom zahynula jedna osoba. Obeťou je zrejme muž, ktorý jednu z náloží pripravoval.
Kolumbijský konflikt trvá 38 rokov. Situáciu komplikujú stále početnejšie pravicové milície, ktoré vedú vlastný boj proti ľavicovým povstaleckým skupinám. Tak ľavicoví povstalci, ako aj polovojenské milície, sú napojené na obchod s drogami.