Jordánsky kráľ Abdalláh, ktorý sa tento týždeň stretne s americkým prezidentom Georgeom W. Bushom vo Washingtone, pre londýnske noviny Times povedal, že vojenská akcia proti Iraku otvorí Pandorinu skrinku na Blízkom východe.
Sun však píše, že i keď je prípadný útok na Irak veľmi riskantný, nebezpečenstvo, ktoré bude číhať na svet, ak dovolí Saddámovi Husajnovi vybudovať si arzenál chemických a biologických zbraní, je oveľa väčšie.
Podľa Independentu vládni právnici informovali premiéra Tonyho Blaira, že účasť Británie na invázii do Iraku by bola bez mandátu OSN nelegálna.
Britské ministerstvo zahraničných vecí preto na základe tejto právnej rady, ktorá je podľa novín prísne tajná, odporučilo vláde, že najlepším spôsobom ako zabezpečiť podporu Ruska a umiernených arabských krajín pre útok proti Saddámovi Husajnovi by bola nová rezolúcia OSN.
Independent s odvolaním sa na vysokopostavené vládne zdroje tvrdí, že Tony Blair dostal dva vzájomne si protirečiace právne názory na to, či doterajšie rezolúcie umožňujú začať vojenskú akciu proti Iraku.
No už samotné varovanie, že útok na Irak by mohol byť protiprávny, určite poteší mnohých labouristických poslancov, ktorí sú presvedčení, že ak by sa Británia zúčastnila invázie do Iraku bez dostatočného dôvodu, v strane by to spôsobilo hlboký rozkol. Poslanci budú teraz zrejme požadovať zverejnenie správy vládnych právnikov.
Niektorí členovia londýnskeho kabinetu sú však aj napriek tomu presvedčení, že Británia by mala podporiť USA, ak sa rozhodnú na Irak zaútočiť, uzatvára Independent.