Prezident stredoamerickej krajiny Ricardo Martinelli sa domnieva, že "sa musela stať chyba" a vyjadril vieru, že keď "Sarkozyho jeho ministri poučia, okamžite svoje neférové a urážlivé tvrdenia" odvolá.
Na prezidentove slová nadviazal panamský minister obchodu a priemyslu Roberto Henríquez, podľa ktorého lídri krajín G20 "hľadajú obetných baránkov za svoje chyby" pri hľadaní riešení ekonomickej krízy vo svete.
Panama odmieta nálepku daňového raja a argumentuje pokrokom v oblasti zvyšovanie transparentnosti vo finančnom sektore. Dohody navyše aktuálne podpísala s mnohými krajinami zoskupenia G20 vrátane Francúzska.
O panamskej vysokej transparentnosti podľa ministra svedčí aj fakt, že Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Panamu vyškrtla z takzvaného šedého zoznamu krajín s neprehľadnou fiškálnou politikou.
Sarkozy v piatok na záver summitu G20 varoval takzvané daňové raje, že v prípade pokračovania vo svojej politike s nimi medzinárodné spoločenstvo prestane spolupracovať.
Podľa francúzskeho lídra sú to Antigua, Barbados, Botswana, Brunej, Panama, Seychelly, Trinidad a Tobago, Uruguaj, Vanuatu, ale aj Švajčiarsko a Lichtenštajnsko.