Jeruzalem 25. júla (TASR) - Izraelského policajta zatkli pre podozrenie z účasti v gangu pašerákov zbraní, ktorý s pomocou židovských osadníkov a vojakov predal Palestínčanom obrovské množstvo munície, informovala dnes izraelská polícia.
Dvanásť osôb, vrátane dvoch Palestínčanov a siedmich vojakov, dodnes zadržala izraelská štátna a vojenská polícia v súvislosti s prípadom predaja 60.000 zásobníkov munície ukradnutých z armády, oznámili policajní a vojenskí hovorcovia.
Podozrivého policajta zatkli v stredu na policajnej stanici v Hebrone na západnom brehu Jordánu.
Väčšina z doteraz zadržaných podozrivých osôb, vrátane brata zatknutého policajta, sú obyvateľmi osady Adora na juhu Západného brehu, kde Palestínčania 27. mája zabili štyroch ľudí, vrátane päťročného dievčatka.
Niekoľko podozrivých tiež obvinili zo šoférovania palestínskych nákladiakov, vďaka čomu môžu obísť vojenské kontrolné stanovištia, ktorých cieľom je zabrániť ozbrojencom vo vstupe do Izraela a podnikať tam samovražedné útoky. Podľa izraelskej tlače dostávali títo šoféri za jedno prevezenie nákladného auta cez kontroly 200 šekelov.
Polícia už v minulosti odhalila izraelské gangy, ktoré predávali zbrane Palestínčanom. V tomto prípade je však verejnosť šokovaná účasťou židovských osadníkov na pašovaní.