VIEDEŇ. Viedenská polícia zadržala dvojicu 20-ročných mužov podozrivých z ostreľovania náhodne vybraných chodcov v rakúskej metropole vzduchovkou.
Skutočnosť, že na miestach streľby registrovali svedkovia osobné vozidlo svetlej farby sa ukázala rozhodujúcou pri úspešnom pátraní rakúskej polície.
Ako vyplýva z informácií vyšetrovateľov, pátranie sa sústredilo na biely automobil typu Opel Astra.
S dôrazom na viedenské obvody, v ktorých došlo k ostreľovaniu zrejme náhodne vybraných chodcov, polícia prekontrolovala viac ako 800 takýchto vozidiel.
Narazila pri tom po vypočutí množstva osôb na 20-ročného mladíka, ktorý jazdil s takýmto vozidlom svojej matky.
Pri prehliadke automobilu potom našli policajní experti čiastočky munície. Mladý muž sa priznal, že bol vlastne šoférom samotného ostreľovača a súčasne prezradil jeho identitu.
Toho kriminalisti previezli takisto na výsluch, počas ktorého sa k činom v plnom rozsahu priznal, odznelo dnes na mimoriadnej tlačovej konferencii v priestoroch rakúskeho ministerstva vnútra vo Viedni.
Kriminalisti v uplynulých dňoch dostali viac ako 300 podnetov obyvateľov pri pátraní po neznámom ostreľovačovi, ktorý v 21 zaznamenaných prípadoch od 25. augusta spôsobil zranenia 18 osobám.
K pomoci bezpečnostným zložkám motivovali verejnosť v neposlednej rade aj odmeny v celkovej výške 22-tisíc eur, ktoré za informácie vedúce k zadržaniu neznámeho ostreľovača vypísal spolkový kriminálny úrad i spolok Priatelia viedenskej polície.
Polícii sa nepodarilo nájsť súvislosť medzi osobami, ktoré sa stali terčom ostreľovania. Išlo o mužov i ženy vo veku od 16 do 62 rokov.
V dvoch prípadoch došlo k poškodeniu automobilov; v jednom údajne náboj živý terč minul.