LONDÝN.
Juraja B. (45) pred príchodom do Británie v SR odsúdili za sexuálnu aktivitu s dieťaťom v roku 1983, znásilnenie v roku 1988 a ďalšie znásilnenie v roku 1994. Vo väzení si odpykal dva tresty, v dĺžke sedem a osem rokov.
Slovák tvrdil, že jeho vzťah s neplnoletou v Británii bol z jej strany dobrovoľný a nešlo o znásilnenie. Za priznanie sa k sexuálnej aktivite s dieťaťom si musí odpykať najmenej trojročné väzenie. Išlo o obdobie, keď bolo poškodená veku 14 až 15 rokov.
Podľa sudcu Jamesa Spencera by obžalovaný v budúcnosti zneužil viac detí, ak by mohol. Dodal, že nemá žiadne pochybnosti o nebezpečnosti Slováka pre verejnosť, preto Juraja B. na neurčito uväznili.
Vyšetrovateľka Kate Hicksonová povedala, že Juraj B. "systematicky roky zneužíval svoju obeť, ovládal ju hrozbami a fyzickými útokmi. Je to jednoznačne veľmi nebezpečný muž". Britské médiá Slováka označili za "nebezpečného sexuálneho predátora".