Nevybuchnutá bomba, ktorú našli na Breivikovej farme, vážila jednu až jeden a pol tony a bola pripravená na použitie.
OSLO. Anders Behring Breivik, ktorý 22. júla odpálil bombu vo vládnej štvrti v Osle, mal pripravenú v zásobe aj ďalšiu, ešte väčšiu nálož. Informovala o tom v stredu stanica NRK s odvolaním sa na vojenské zdroje.
Nevybuchnutá bomba, ktorú našli na Breivikovej farme asi 140 kilometrov od Osla, vážila jednu až jeden a pol tony a bola pripravená na použitie. Odpálená bomba, ktorá zabila osem ľudí, mala pre porovnanie 950 kilogramov, odhadujú experti.
Nórska polícia 27. júla uviedla, že na izolovanej farme našla a následne zneškodnila výbušniny. Detaily o ich množstve ani stave, v akom ich našla, však neposkytla.
Po odpálení bomby v Osle zabil Breivik na neďalekom ostrove Utöya ďalších 69 ľudí, zväčša tínedžerov. Momentálne je vo väzbe a čaká na proces.