TOKIO. Veľký a silný tajfún sa blíži k štvrtému najväčšiemu japonskému ostrovu. Tajfún Ma-on bol dnes o 10.40 h SELČ 40 kilometrov východne od mysu Ašizuri na ostrove Šikoku a rýchlosťou 15 kilometrov za hodinu sa pohyboval k pevnine, oznámili japonskí meteorológovia podľa agentúry DPA.
Napriek varovaniam pred silným vetrom, dažďom a veľkými vlnami utrpelo na tichomorskej strane južného a západného Japonska zranenia 22 ľudí. V oblasti zrušili vyše 400 letov.
Vzhľadom na pomalý pohyb tajfúnu meteorológovia očakávajú, že na tichomorskej strane Japonska môže spadnúť viac ako 1000 milimetrov zrážok. Tajfún sprevádza vietor s rýchlosťou 144 kilometrov za hodinu, v nárazoch až 198 kilometrov za hodinu.