je to dnes oznámila tlačová agentúra AFP.
Podľa hovorcu ruskej generálnej prokuratúry so sídlom v Moskve, citovaného agentúrou Interfax, upodozrieva polícia Mirilašviliho, ktorý je riaditeľom petrohradskej televíznej stanice Ruskoje video, z účasti na afére súvisiacej s bližšie nešpecifikovaným únosom.
Petrohradská prokuratúra sa k dôvodu zatknutia podpredsedu Ruského židovského kongresu, ktorého predsedom je Vladimír Gusinskij, odmietla vyjadriť. Privatizáciu televíznej stanice Ruskoje video v prospech mediálneho koncernu V. Gusinského Media-Most, označila ruská justícia za neregulárnu.
V rámci trestného stíhania V. Gusinského ruská generálna prokuratúra 19. januára zhabala jeho luxusnú vilu na jednom z moskovských predmestí. Gusinského obviňujú z rozsiahlych podvodov, ktorých sa mal dopustiť v rámci snáh o získanie finančných pôžičiek pre svoju firmu Media-Most, kriticky zameranú voči Kremľu.
Do tejto mediálnej skupiny patrí aj nezávislý televízny vysielač NTV. Len začiatkom tohto týždňa zadržali aj šéfa financií tejto spoločnosti Antona Titova, previezli ho do vyšetrovacej väzby a taktiež obvinili z podvodu. Aj tento prípad údajne v súvisí s vyšetrovaním Gusinského.
Podľa ruskej strany Gusinskij zdržiaval konkurz spoločnosti Media-Most a podvodne vylákal úvery v celkovej výške viac než 300 miliónov dolárov. Koncom minulého roka ho na základe medzinárodného zatykača zatkli v Španielsku a následne prepustili na slobodu po zaplatení niekoľkomiliónovej kaucie. V uplynulých mesiacoch ruské bezpečnostné sily opakovane prehľadávali budovy mediálneho koncernu Media-Most.