Bolo náročné nájsť v Georgetowne dom s pivnicou?
Jeden americký známy sa snažil odľahčiť rozhovor o ošemetnej téme rakúskych pedofilov, ktorí dlhé roky držali v zajatí deti, na večeri u našich rakúskych priateľov.
Vtip bol po počiatočných rozpakoch nakoniec prijatý ako vtip. Archeológ John tak nahral výsledkom istého prieskumu, podľa ktorého sú Američania tí najvtipnejší.
Niektorí moji známi žijúci v Amerike tvrdia, že práve zmysel pre humor Američanom chýba. Toto tvrdenie však vyvracajú aj tí najdôležitejší muži krajiny.
Svieži a optimistický aj v zlých časoch, tak definoval americký humor exprezident Bill Clinton.
Napríklad Abraham Lincoln si v roku 1858 pri predvolebnej debate získal sympatie mnohých voličov sebaironickými poznámkami: „Môj oponent tvrdí, že mám dve tváre. Rozhodovanie nechám na vás. Ak by som však ozaj dve tváre mal, myslíte, že by som nosil túto?”
Po vtip nechodil ďaleko ani obľúbený prezident Ronald Reagan. Pri jednom verejnom vystúpení priznal, že v škole patril skôr k dobrým športovcom, než žiakom. „Občas sa tak zamýšľam, čo všetko som mohol dosiahnuť, keby som sa lepšie učil,“ žartoval na vlastný účet dvakrát zvolený americký prezident.
Tridsaťtisíc opýtaných v prieskume stránky Badoo.com vychádzalo pri výbere zábavného národa z hlášok trochu iných humoristov. Spojené štáty bavia celý svet napríklad seriálmi ako Priatelia, filmami od Woodyho Allena alebo vtipnými poznámkami komičky Tiny Feyovej.
Za Američanmi nasledovali vo vtipnosti Španielsko a Taliansko. Suchý britský humor plný irónie skončil podľa prieskumu až za nimi. A výsledky potvrdili už slová Marka Twaina, ktorý tvrdil, že nemecký humor nestojí za smiech. Tento európsky národ skončil na poslednom mieste.