Pre boje zavreli Taliansko a Kuvajt svoje diplomatické misie v hlavnom meste, ďalšie krajiny sa tak údajne chystajú urobiť.
SANÁ.
Prudké boje medzi kmeňovými bojovníkmi, ktorí sa pridali na stranu protivládnych demonštrantov, a bezpečnostnými silami, pokračujú aj v stredu.
Kmene s vládou uzavreli v piatok prímerie, boje sa však obnovili v utorok potom, čo vládni vojaci zaútočili na sídlo jedného z lídrov opozície a kmeňového vodcu Sadíka al-Ahmara, ktorý podporuje protivládnych demonštrantov od marca.
Pre boje zavreli Taliansko a Kuvajt svoje diplomatické misie v hlavnom meste, ďalšie krajiny sa tak údajne chystajú urobiť. Väčšina obchodov v Saná ostala zatvorená a pri benzínových čerpadlách sú dlhé rady.
Protesty proti režimu dlhoročného jemenského prezidenta Alího Abdalláha Sáliha vypukli koncom januára a postupne sa rozšírili do celej krajiny.
Sálih opakovane odmietol podpísať dohodu o ukončení krízy so svojimi protivníkmi, ktorú sprostredkovala Rada pre spoluprácu arabských štátov v Perzskom zálive (GCC).
Na juhu Jemenu taktiež prebiehajú boje medzi ozbrojencami al-Kájdy a vládnymi silami. Teroristi cez víkend obsadili časť mesta Zindžibar v provincii Abján. O život už prišlo najmenej 41 ľudí.
Jemenská al-Kájda vyhlásila Zindžibar za hlavné mesto svojho islamského emirátu. Teroristická organizácia už ovláda veľkú časť provincie Abján. Jemenská al-Kájda patrí k najaktívnejším odnožiam tejto teroristickej siete na