Bratislava 1. júna (TASR) - Medzinárodný festival pantomímy Kaukliar 2001, ktorého zakladateľom je slovenský mím Milan Sládek, začal sa dnes v bratislavskom divadle Aréna. Rovnako ako po iné roky predstaví bratislavskej kultúrnej verejnosti širokú škálu štýlov umenia, pantomímy a scénického pohybu.
Na šiestom ročníku podujatia, ktoré potrvá do 10. júna, sa predstavia mnohí zahraniční interpreti, napríklad Bernd Weckerle z Nemecka, I Carrara z Talianska, András Kecskés z Maďarska, ale aj zástupcovia Francúzska či Poľska. Zaujímavosťou sú aj reprezentantky indickej kultúry - Barbra Čurda a Gitanjalad Kolanad, ktoré graciózne spájajú súčasné cítenie s klasickým indickým tancom.
Bratislavské pohybové divadlo Aréna bude prezentovať svoju tvorbu inscenáciou hry Bertolta Brechta a Kurta Weilla Opera za tri groše a klaunovskou pantomímou pre deti od 5 rokov Rozprávka o divnej čiapke.
Akcia sa koná pod záštitou ministra kultúry SR Milana Kňažka.