Kancelária uviedla, že pseudonymy začala používať v roku 2005, keď sa jeden z občanov vyhrážal pracovníčke úradu na jej domovskej adrese.
LONDÝN.
Preto, ak by ste dostali list z londýnskej Downing Street 10, neobťažujte sa odpovedať priamo podpísanej osobe: ten, kto list podpísal, sa zrejme volá inak, upozornila agentúra AP.
Premiérova kancelária v stredu uviedla, že pseudonymy začala používať v roku 2005, keď sa jeden z občanov vyhrážal pracovníčke úradu na jej domovskej adrese.
Táto prax však vyšla najavo, až keď sa dlhoročný labouristický poslanec Gerald Kaufman kolegom v parlamente zdôveril, že dostal z komunikačného oddelenia na Downing Street správu od istej pani E. Adamsovej. Keď sa s ňou pokúšal spojiť, povedali mu najskôr, že to telefonicky nie je možné. A napokon priznali, že taká osoba vôbec neexistuje.
"Aké mimoriadne záležitosti sa dejú na Downing Street 10, keď posielajú listy od niekoho, kto neexistuje a očakávajú, že s tým budeme súhlasiť?" opýtal sa poslanec Kaufman.
List s falošným podpisom ukázala televízia v správach na Channel 4 a BBC ho zverejnila na svojej webovej stránke.
Úrad britského premiéra reagoval na kritiku e-mailovým vyjadrením, že zvažuje alternatívy k využívaniu pseudonymov, avšak, ako zdôraznil, "našou prioritou je bezpečnosť našich zamestnancov."