Jeruzalem/Gaza 29. júna (TASR) - Izraelskí vojaci intenzívne prehľadávajú trosky sídla Palestínskej samosprávy (PA) v predjordánskom Hebrone, ktoré v noci nadnes zničila riadenou explóziou armáda židovského štátu.
V rumovisku by sa mali nachádzať telá 15 palestínskych militantov, ktorí sa do štvorposchodovej budovy uchýlili v utorok a odmietli sa vzdať.
Izraelský vojenský rozhlas najprv priniesol správu podľa, ktorej v troskách budovy PA zahynulo všetkých 15 radikálov, ale izraelské vojenské zdroje vzápätí oznámili, že doteraz žiadne telo nenašli. Existujú tiež dohady, že Izraelom hľadaní militanti mohli z budovy PA uniknúť ešte pred jej zničením.
Izraelská armáda v noci nadnes obkľúčila budovu, v ktorej sa Palestínčania a zničila ju približne dvoma tonami výbušniny.
Poradca palestínskeho prezidenta Jásira Arafata Nabíl Abú Rudajná dnes ostro kritizoval deštrukciu sídla PA v predjordánskom Hebrone a obvinil Izrael z pokusu o zničenie Palestínskej samosprávy.
"Striktne odmietame tento nový izraelský zločin, ktorý sa zaradil do série zločinov (izraelského premiéra) Ariela Šarona", vyhlásil Rudajná. Zároveň vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby intervenovalo za zastavenie "izraelskej agresie".
Dodal, že "izraelské okupačné sily každý deň hľadajú novú zámienku na zničenie inštitúcií Palestínskej samosprávy a snažia sa tak zabrániť ohláseným reformám", povedal.