PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ

Minúta po minúte: Mali sme skvelý svadobný deň, odkazujú manželia

Ona je dcérou podnikateľov. On princom a možno aj budúcim kráľom. Sledujte spolu s nami, ako kráľovská svadba prebieha.

Novomanželský bozk Williama a Kate.(Zdroj: TASR/AP, SITA/AP)
ela-s.jpgvlajka.jpg
Z Londýna pri príležitosti kráľovskej svadby píše naša redaktorka Ela Rybárová.

PIATOK

Watch live streaming video from royalwedding at livestream.com

Tento text sa automaticky neaktualizuje, musíte to robiť ručne. Napríklad tlačidlom F5.

22:13 Britský princ William a jeho manželka Kate Middletonová mali "skvelý svadobný deň", uviedli vo svojich prvých verejných vyjadreniach po dnešnom sobáši vo Westminsterskej katedrále. "Som rada, že počasie vydržalo. Mali sme skvelý deň," povedala Kate Middletonová fotografovi po príchode páru na večernú recepciu do Buckinghamského paláca. Na recepcii sa zúčastní aj približne 300 príbuzných a priateľov novomanželov.

20:00 Prívrženci nátlakovej skupiny Republika na seba upozornili originálnym spôsobom, keď v reakcii na plánované pouličné slávnosti zorganizovali vlastnú party v centre Londýna. "Z kráľovskej svadby nie je vo vytržení celá krajina," povedal pred asi 200 účastníkmi manažér kampane Graham Smith. Námestie, kde sa konala "nekráľovská" party, pritom rovnako zdobili britské vlajky a prítomných zabávala džezová skupina. "Aj keď prajeme Williamovi a Kate (Middletonovej) veľa osobného šťastia, sme tu práve preto, aby sme povedali, že 12 miliónov britských republikánov nie je šťastných z vyhliadky, že sa William stane kráľom," vysvetlila 29-ročná dobrovoľníčka Republiky Sophia Deboicková.

19:50 Nárast v spotrebe elektriny v Británii po sobáši dnes hladko prekonal aj dôsledky svadby princa Charlesa a princeznej Diany. Britská prenosová sieť National Grid oznámila, že po dnešnom návrate mladomanželov do Buckinghamského paláca zo sobáša zaznamenala nárast spotreby elektriny o 2400 megawattov - to sa rovná javu, akoby bolo zapnutých na elektrickom sporáku naraz milión čajníkov. Pre porovnanie, po sobáši Charlesa a Diany v roku 1981 bol nárast v spotrebe elektriny 1800 megawattov.

19:04 Britský princ William prekvapil dav priaznivcov pred londýnskym Buckinghamským palácom momentom ako z filmu o Jamesovi Bondovi, keď po skončení svadobnej recepcie popri nich prešiel s mladomanželkou v starom aute typu Aston Martin so sklopenou strechou. Modrý veterán vyšiel z brány sídla britskej kráľovnej Alžbety II. s poznávacou značkou "JU5T WED" (Mladomanželia) a dav ľudí začal hlasno jasať. Williamova manželka Kate Middletonová na sedadle pasažiera mávala tisícom nadšených ľudí.

Automobil Aston Martin - ktorý preslávil fiktívny britský špión v službách Jej Veličenstva James Bond - bol vzadu ozdobený balónmi. William viezol svoju nevestu z recepcie podávanej v mene kráľovnej do neďalekého Paláca sv. Jakuba, aby sa mohla Kate Middletonová prezliecť a pripraviť na večernú svadobnú oslavu, spojenú s tancom. Pozvaných je 300 blízkych priateľov mladomanželov.

Auto patrí princovi Charlesovi a bolo prerobené na bioetanol, ktorý možno vyrobiť z odpadu pri produkcii hrozna.

18:35 Vojvodkyňa z Cambridgeu naznačila svadobnou kyticou svoj vzťah k novomanželovi princovi Williamovi. Mala v nej aj kvety nazvané v angličtine "sweet William" - sladký William, čiže klinček bradatý. Kytica, ako to diktuje kráľovská tradícia, obsahovala tiež výhonok z kríka myrty, ktorý zasadila britská kráľovná Viktória na ostrove Wight v roku 1845. Ďalšími kvetmi vo svadobnej kytici boli hyacinty, konvalinky a brečtan.

Kyticu navrhol kvetinár Shane Connolly, ktorý mal takisto na starosti svadobnú výzdobu priestorov londýnskeho Westminsterského opátstva. Katedrálu vyzdobil napríklad ôsmimi anglickými javormi, nazývanými aj javory poľné.

Symboliku kvetov, využitú na kráľovskej svadbe, zoširoka britské médiá komentovali. Sweet William, klinček bradatý, znamená galantnosť, konvalinka symbolizuje návrat šťastia, hyacint vyjadruje trvalú lásku, brečtan naznačuje vernosť, oddanú manželskú lásku, priateľstvo a zaľúbenosť. Myrta je oslavou manželstva a lásky.

16:32 Svadobné gratulácie britskému princovi Williamovi a Kate Middletonovej dnes zaslala aj posádka Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS).

Kozmonauti z Ruska, USA a Talianska pozdravili novomanželov a zaželali im šťastný rodinný život. Informovala o tom tlačová agentúra RIA Novosti. Americká členka posádky Catherine Colemanová uviedla, že na obežnej dráhe Zeme svadbu oslávia.

Medzi hlavami štátov, ktorí gratulovali britskému princovi a jeho neveste, bol aj ruský prezident Dmitrij Medvedev. Svadobnému páru podľa ruskej tlačovej agentúry daroval škatuľku z papierovej drviny s vyobrazením zimnej panorámy Moskvy z obdobia 19. storočia.

15:33 Medzi stúpencami kráľovskej svadby a ich odporcami došlo dnes ku konfliktu. Polícia musela zakročiť na prorepublikánskej demonštrácii pred katedrálou sv. Egídia v Edinburghu.

Približne 60 ľudí tam protestovalo proti kráľovskej svadbe a nákladom, ktoré sa na ňu vynaložia z verejných financií, keď tam dorazila 15-20-členná skupinka stúpencov kráľovskej svadby s britskou vlajkou a začala sa odporcom svadby vyhrážať násilím. Polícia musela zakročiť.

V blízkosti bezpečnostnej zóny okolo Buckinghamského paláca, Westminsterského opátstva a spájajúcej trasy zatkla dnes polícia 43 ľudí. Jedného muža vypočúvala pre podozrenie zo sexuálneho útoku na 14-ročné dievča a 25 ľudí polícia zadržala za neprístojné správanie sa.

Vypočúvala aj maskovaných demonštrantov na námestí Soho Square a Red Lion Square.

15:31 Po odchode z balkóna nasledovala v kráľovskom paláci na počesť novomanželov recepcia s pohárom šampanského pre asi 600 hostí; večer dostanú svadobčania v kráľovskom paláci bufetovú večeru a bude sa tancovať.

14:56 Aj keď predstaviteľov Európskej únie na svadbu britského princa Williama s Kate Middletonovou nepozvali, stály predseda Európskej rady Herman van Rompuy im poslal blahoželanie. Ako fanúšik mikroblogovej webovej stránky Twitter, na ktorej pravidelne zverejňuje svoje krátke básne, im blahoželal prostredníctvom tweetu.

"Veľa gratulácií princovi Williamovi & Kate Middletonovej!," napísal. "Po vzore Shakespeara... Môžem prirovnať vašu lásku k jarnému dňu?" parafrázoval slávneho dramatika, ktorý však v sonete 18 hovoril o letnom dni.

14:31 Kráľovská rodina opustila balkón Buckinghamského paláca. Na rad príde recepcia.

14:30 Nad Buckinghamským palácom preletela letka kráľovského letectva.

14:28 Na balkón spolu s novomanželmi vyšla aj kráľovná, princ Charles s Camillou a rodičia Kate. Dlho očakávaný bozk prebehol veľmi rýchlo. Asi o minútu pridali na žiadosť ľudí pred palácom aj druhý.

14:25 Novomanželia vyšli na balkón, davy šalejú.

14:18 K bozku na balkóne stále neprišlo. Novomanželia možno čakajú na tisíce ľudí, ktorí sa v týchto chvíľach presuvajú smerom k Buckinghamskému palácu, aby túto pre nich dôležitú udalosť nezmeškali.

14:11 Obavy zo zhromaždenie "maskovaných anarchistov" na námestí Soho sa nenaplnili. Daily Telepgrah píše, že ich bolo asi dvanásť. "Prišli sme sem len na to, aby sme si užili deň," povedal jeden z nich.

Ak by bol Johnny Rotten (líder legendárnej punkovej skupiny Sex Pistols) mŕtvy, určite by sa v hrobe otáčal, okomentovala to redaktorka denníka s dodatkom: "Anarchia v Británii už nie je to, čo bývala."

13:47 Už čoskoro sa odohrá ďalších z veľkých momentov svadobného dňa. Novomanželia vystúpia na balkón Buckinghamského paláca a pobozkajú sa pred kamerami.

13:44 Možnosť navrhnúť šaty pre kráľovskú nevestu bola "skúsenosť na celý život", povedala podľa Daily Telegraph návrhárka Sarah Burtonová. "Nevesta bola absolútne úžasná, užívala som si každú chvíľu práce s ňou," povedala.

13:42 V tomto čase by sa mala začínať recepcia pod záštitou kráľovnej Alžbety. Zúčastní sa na nej asi 600 ľudí z oficiálneho ale aj osobného života mladomanželov.

13:40 Na Trafalgarskom námestí obrad na obrazovke sleduje asi 20-tisíc ľudí. Ďalšie tisícky sa tam už nezmestili. Najväčšie ovácie logicky zožal mladý pár, no hneď po nich princ Harry, keď kráčal po boku Katinej sestry Pippy.

13:28 Koč s novomanželmi vchádza do Buckinghamského paláca. S nimi aj kráľovná s manželom.

13:27 Rozdiel medzi svadbou princa Charlesa s Dianou a tou dnešnou je obrovský, poznamenala Barbara Waltersová z ABC News. Charlesa a Diana sa na seba ledva pozreli, kým William a Kate vyzerajú pri sebe veľmi prirodzene, tvrdí.

13:19 Princ William salutuje, jeho brat Harry zas máva nadšenému davu, ktorý dostal možnosť vzhliadnuť časť kráľovskej rodiny.

13:10 Novomanželia nastúpili do historického koča State Landau z roku 1902 a vezú sa ulicami. Sprievod má spolu päť kočov ťahaných 18 koňmi. Okrem novomanželov sa v ňom vezie ich rodina a družičky. Práve táto cesta je pre mnohých ľudí v uliciach vrcholom celej svadby.

13:05 Mladomanželia podpísali svadobný záznam. Už čoskoro nastúpia do koča a povezú sa ulicami Londýna do Buckinghamského paláca.

13:02 Kate a William na obrad vytvorili modlitbu, ktorá v opátstve takisto zaznela.

"Bože, náš otče. Ďakujeme Ti za naše rodiny, za lásku, ktorú zdieľame a za radosť z nášho manželstva.

Počas bežných dní drž našu pozornosť upriamenú na to, čo je skutočné a dôležité v živote a pomôž nám, aby sme boli štedrí pri nakladaní s našim časom a láskou a energiou.

Posilneným našim zväzkom, pomôž nám, aby sme slúžili a pomáhali tým, ktorí trpia. O toto ťa žiadame v mene Ježiša Krista. Amen."

12:57 Obrad vo Westminsterskom opátstve sa pomaly končí. Historickými priestormi znie britský hymna. Kráľovná nespieva, všimol si Guardian.

12:48 Kraľovská svadba je tradične aj prehliadkou luxusných klobúkov. Inak tomu nebolo ani tentokrát, niektoré z nich si pozrite v našej fotogalérii.

12:46 Daily Telegraph už vyhodnotil, ako sa novomanželia správali v kľúčovom momente. Slová "I will", ktorými potvrdil, že chce vstúpiť do manželstva, William vyslovil jasným a silným hlasom. Kate vraj bola o niečo menej sebaistá.

12:43 V súvislosti s prísnymi bezpečnostnými opatreniami zatiaľ zatkli 18 ľudí. Jedného dokonca za sexuálne obťažovanie.

12:32 Reční Londýnsky biskup Richard Chartres. "V istom zmysle je každá svadba kráľovskou svadbou. Ženích a nevesta sú ako králi a kráľovné stvorenia," povedal.

12:23 Šaty pre nevestu navrhla Sarah Burtonová pracujúca pre značku Alexander McQueen. Počas prípravy svadby sa táto informácia držala v tajnosti, kráľovská rodina ju zverejnila len pred chvíľou. Korunku má Kate od kráľovnej Alžbety.

12:20 Canterburský arcibiskup Rowan Williams zosobášil pár. "Čo Boh spojil, nech človek nerozdeľuje," povedal.

12:18 Kate dostala od Williama obrúčku. William žiadny prsteň nosiť nebude.

12:17 Áno, odpovedal William na otázku, či si zoberie Kate. Áno, odpovedala ona na to isté.

12:14 Ak mal niekto námietky voči svadbe, dostal poslednú šancu ozvať sa. Nenamietal nikto.

12:11 "Vyzeráš nádherne," povedal William Kate, keď ju prvýkrát uvidel v svadobných šatách.

12:05 Princ William je už pri oltári a otec nevesty privádza Kate.

12:04 Začal sa obrad.

12:00 Do opátstva prišla Kate. Nevesta prišla v bielom, so závojom a vlečkou. Dav je nadšený, píska. Spolu s príchodom nevesty vyšlo aj slnko spoza oblakov, popisuje Ela Rybárová atmosféru vo Westminstri.

11:53 Na cestu do Westminsterského opátstva už vyrazila aj nevesta.

11:50 Kraľovnú Alžbetu v žltom klobúku a šatách víta pri vstupe do opátstva najväčší krik nadšeného davu. Reverend sa usmieva, píše z Westminstru Ela Rybárová.

11:49 Bombová hrozba pri hotele Goring sa nepotvrdila. Do okolia opäť pustili ľudí.

11:48 Do opátstva dorazil princ Charles s manželkou Camillou, vojvodkyňou z Cornwallu.

11:46 Daily Telegraph na túto príležitosť oslovil čítača z pier, ktorý sleduje oboch princov. Harry sa po príchode do kostola svojho brata opakovane pýtal, či je v poriadku. Som v pohode, odpovedá. „Pozri, koľko ľudí,“ poznamenal jeden z princov.

11:38 Svadobnú obrúčku pre nevestu vyrobilo zo vzácneho waleského zlata londýnske klenotníctvo Wartski, ktoré bolo založené v roku 1865. Zlato z waleskej zlatej bane Clogau je cenené pre svoju kvalitu a vzácnosť, už sa totiž neťaží. Kráľovské svadobné prstene sa z neho vyrábajú od roku 1923.

11:34 Práve sme vydali fotogalériu z kráľovskej svadby.

11:33 Okolie hotela Goring, kde sa Kate chystá na obrad, evakuovali po tom, ako pri ňom našli podozrivé vozidlo.

Podozrivý Vokswagen objavili asi sto metrov od hotela krátko pred tým, ako smerom k Westminsterskému opátstvu vyrazila Katina matka Carole Carole Middletonová. "Myslíime si, že by v aute mohla byť bomba," povedal jeden policajt.

11:20 Princ William vchádza do Westminsterského opátstva spolu so svojim bratom Harrym, ktorý mu bude svedčiť.

11:16 "Začali zvoniť zvony, obrad sa začne približne o 45 minút," píše reportérka SME Ela Rybárová z Londýna.

11:13 Davy šalejú. Ulicami sa k Westminsterskému opátstvu blíži kolóna princa Williama. Ženích sedí v aute značky Bentley a je oblečený v uniforme plukovníka Írskej gardy.

11:11 Vo Westminsterskom opátstve to vyzerá ako na módnej prehliadke klobúkov. Jedna z mála dám, ktorá pokrývku hlavy nemá, je manželka premiéra Davida Camerona Samantha

10:50 Hostia naďalej prichádzajú do opátstva. Prišiel už aj britský premiér David Cameron, brat nevesty James Middleton, či londýnsky starosta Boris Johnson.

Prišiel aj expremiér John Major, ktorý bol na čele vlády v 90. rokoch. Labouristi Tony Blair a Gordon Brown, ktorý vládli medzi Majorom a Cameronom, pozvánku nedostali.

10:40 Na českom serveri idnes.cz môžete sledovať priamy prenos zo svadby aj s komentovaním zo štúdia.

10:24 Do opátstva už dorazil aj David Beckham s manželkou Victoriou. O to, kto ich uvidí, je veľká bitka, píše z Westminstru Ela Rybárová. Victoria je v tmavomodrých šatách a klobúku, Beckham v čiernom obleku.

Pri príchode spôsobil futbalista faux-pas, keď si vyznamenanie Rádu britského impéria pripol na opačnú stranu žaketu.

10:18 Do Westminsterského opátsva už prišla Chelsy Davy, priateľka princa Harryho. Má na sebe zelené šaty od talianskej návrhárky Albety Ferretti. Chelsy a Harry spolu chodili v rokoch 2004 až 2009, potom sa rozišli.

Objavili sa síce úvahy, že sa k sebe vrátili, no pár to nepotvrdil. Nevie sa, či sú opäť spolu, alebo sa len rozhodli prísť na svadbu spolu.

10:12 Špeciálny darček pre novomanželov si prichystal aj londýnsky starosta Boris Johnson. Známy fanúšik cyklistiky predstaví tandem v priebehu dňa, radnica zatiaľ pripravila aspoň video, ako by si Kate a William mohli zajazdiť. Predbieha ich práve Johson.

10:02 Naša redaktorka Ela Rybárová píše priamo z Westminstru: Priestor pred opátstvom aj vedľa neho je už úplne plný. Prví hostia vchádzajú cez bočný vchod. Ľudia sa okrikujú, aby im iní neblokovali výhľad. Tí šťastnejší si zobrali rebríky, alebo aspoň iPhone.

9:53 „Akonáhle som sa dozvedela, že sa zoberú, zarezervovala som si let," hovorí s nadšením agentúre Reuters Annie Fischerová z nemeckého Frankfurtu. Spolu s bežnými ľuďmi stojí pred opátstvom.

9:40 Buckinghamský palác oznámil, že princ William a Kate Middletonová získajú sobášom tituly vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgeu.

9:36 Hostia už začínajú prichádzať do Westminsterského opátstva. Priamo na mieste obradu bude takmer dvetisíc ľudí.

9:06 V Londýne je chladno, všíma si agentúra ČTK. Aj napriek tomu sa v jeho strede už od skorého rána schádzajú davy ľudí. Britská BBC robí priame vstupy spred Westminsterského opátstva už od pol šiestej miestneho času. Svadbu má priamo na mieste sledovať asi dvanásťtisíc novinárov.

8:54 Novozélandským ekológom sa nepáči, ako kráľovská svadba zaťaží životné prostredie. Vypočítali, že sa to bude rovnať viac než sedemsto letom lietadiel Jumbo Jet medzi Londýnom a Novým Zélandom.

7:24 Hamburger Abendblatt údajne zistili, kam chcú odísť Kate a William na svadobnú cestu. Podľa istého podnikateľa si britská kráľovská rodina prenajala jeden z ostrovov na Seychelách.

7:06 Londýnska polícia oznámila, že zatkla tri osoby v súvislosti s nadchádzajúcou svadbou princa Williama a Kate Middletonovej.Podľa metropolitnej polície boli zadržaní dvaja muži vo veku 68 a 45 rokov, ako aj 60-ročná žena a to vo štvrtok večer pre podozrenie zo sprisahania s cieľom vzbudiť verejné pohoršenie a vyvolať výtržnosti.

7:05 Agentúra APA odhaduje, že obrad bude prostredníctvom televízie sledovať približne miliarda ľudí. BBC si myslí, že to bude podstatne viac. Má to byť sledovanejšia udalosť ako olympijské hry.

ŠTVRTOK

21.22 Mladomanželia budú ako prví členovia kráľovskej rodiny asi po storočí kľačať na odkrytej vzácnej podlahe, na ktorej je napísaný aj dátum konca sveta.

19:24 Agentúry tvrdia, že kráľovský sprievod bude sprevádzať deväť sivých koní. Majú "pokojnú a dobrú" povahu. Z Westminsterského opátstva vyrazí päť kočov, smerovať budú do Buckinghamského paláca.

18:32 Britský Met Office vydal predpoveď počasie na piatok. Slnečné počasie by sa malo striedať s prehánkami. Okolo obeda je tridsaťpercentná šanca na dážď.

16:45 Už ani tie kráľovské svadby nie sú kráľovské, tvrdí prehľad niektorých prominentných obradov v 21. storočí. Sama Kate Middleton nepochádza z "urodzenej" rodiny, je dcérou podnikateľov. S princom sa spoznala na univerzite.

16:07 Agentúra Reuters si objednala prieskum verejnej mienky. Britská spoločnosť Ipsos MORINie zistila, že nie všetci Briti sa chystajú sledovať piatkový obrad. Zhruba polovica občanov si svadbu nepozrie.

"Chcem byť od svadby čo najďalej, lebo pre mňa nič neznamená. Odchádzam preto s manželkou na predĺžený víkend do Talianska," cituje Reuters názor jedného z Britov, ktorému viac ako svadba prišiel vhod deň pracovného voľna.

15:30 Svedkom princa Williama bude jeho brat Harry. A ten je známy ako vytrvalý strojca škandálov. Britské médiá sú preto zvedavé, či im vo svojej svadobnej reči ponúkne ďalšie sústo. Harry o obsahu svojho prejavu hovoriť nechce.

Média pripomínajú, že ďalší škandál môže vziknúť na večierku, na ktorom by sa mali až do rána zabávať mladomanželia a ich blízki priatelia. Aj ten sa koná pod taktovkou Harryho.

14:29 Kto navrhne svadobné šaty, pýta sa New York Times. Aké budú? Odpoveď zatiaľ nevieme, špekuluje sa, že ich navrhla mladá a málo známa návrhárka Sophia Cranstonová.

14:02 Na svadbu nepríde sýrsky veľvyslanec. Agentúra AP vidí za zrušením pozvania sýrsky zásah proti demonštrantom.

12:00 Redaktorka SME Ela Rybárová je v Londýne napísla blog o kráľovskej svadbe píše aj o tom, ako uzavreli viaceré svetové média džentlmenskú dohodu s britskou kráľovskou rodinou. Nebudú si vraj uťahovať z obradu.

9:00 Agenúry tvrdia, že svadbu princa Williama a jeho snúbenice Kate Middleton majú sledovať až dve miliardy ľudí. Televízie či bulvár už týždeň špekulujú, aké si Kate oblečie svadobné šaty a kam spolu Williamom odídu na svadobnú cestu.

Najčítanejšie na SME Svet


Inzercia - Tlačové správy


 1. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
 2. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 6. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
 7. Kam do tepla v januári?
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
 9. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
 10. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa
 1. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
 2. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
 3. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
 4. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 5. Tipy pre atraktívne poprsie po dojčení. Plastike povedzte nie
 6. Stanovisko spoločnosti Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán
 7. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
 8. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
 9. Denník SME oslavuje 25 rokov rekordným počtom predplatiteľov
 10. Najinzerovanejšie zánovné auto roku 2017? Mnohých to prekvapí
 1. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur 16 547
 2. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 5 836
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 4 413
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 4 334
 5. Kam do tepla v januári? 2 480
 6. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 2 376
 7. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 2 353
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 2 182
 9. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 308
 10. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život 1 074

Téma: Britská kráľovská rodina


Článok je zaradený aj do ďalších tém Svadba

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Harabin si za prezidenta trúfa, no k petícii sa nehlási

Občiansky kandidát na prezidenta potrebuje 15-tisíc podpisov. Bývalý šéf Najvyššieho súdu hovorí, že masovejšia podpora by ho do volieb posmelila.

KOMENTÁRE

Harabin je šašo, nebezpečný bude Kotleba

Kotleba nemá čo prehrať, s hanbou neodíde, môže len oživiť svoj kapitál.

ŠPORT

Šatan a Ramsay spravili to, na čo ich predchodcovia nemali guráž

Na olympiádu nepôjdu známe mená a ani jeden hráč Slovana. Je to správne?

KOMENTÁRE

Od mačiatok k ohrozeniu demokracie. Ňuňuňu

Sociálne siete už nie sú miestom, kde sa stretávajú priatelia.

Neprehliadnite tiež

Trump neustále klame, tvrdí republikánsky senátor Flake

Jeff Flake je hlasným kritikom amerického prezidenta.

Ceny bratov Lumiérovcov dostanú Bellucciová a Belmondo

Ocenenie hercom odovzdajú vo februári.

Albánčina nebude úradným jazykom v Macedónsku. Prezident nepodpíše zákon

Gjorge Ivanov vníma legislatívnu normu ako protiústavnú.

Ulicami poľských miest pochodovali zástancovia práva na interrupciu

Na pochode vo Varšave sa zišli stovky ľudí.

Trhovisko v Nigérii sa stalo terčom útoku, hlásia 12 obetí

Podľa svedkov bola jednou útočníčkou žena a druhým útočníkom muž.