NEAPOL. Poznamenal, že k tomu malo dôjsť ešte predtým, ako dnes ráno NATO prevzalo velenie líbyjskej operácie.
Bouchard povedal, že "si je vedomý tejto mediálnej správy. Beriem každú z týchto vecí vážne, ale naša misia sa začala... dnes."
Správa tlačovej agentúry FIDES cituje biskupa Giovanniho Innocenza Martinelliho, apoštolského vikára z Tripolisu, ktorý sa dozvedel, že pod troskami budovy, ktorá sa zrútila v dôsledku bombardovania, zahynulo 40 ľudí.
Generál Bouchard povedal, že aliancia má prísne pravidlá zapojenia sa do operácie a veľmi starostlivo zvažuje akékoľvek ciele.
Generál varoval sily, ktoré útočia na civilistov v Líbyi. Vyjadril sa, že im "neodporúča" pokračovať v tom.
Prevzatie velenia operácie išlo podľa jeho vyjadrenia hladko. Bouchard informoval reportérov z veliaceho centra pri talianskom Neapole, v prvý deň, keď velí medzinárodnej operácii.