TRIPOLIS. Televízia sa odvoláva na nemenovaný zdroj z prostredia líbyjskej armády.
Podľa televízie al-Arabíja sa jedným z terčov náletov stal areál, v ktorom sa v utorok prihovoril svojim stúpencom líbyjský vodca Muammar Kaddáfí.
Jeden z lekárov vo vzbúrencami kontrolovanom meste Misuráta medzitým uviedol, že vládne sily sa blížia k nemocnici, kde vládnu zúfalé podmienky, o ktorých v ostatných dňoch informovali miestni obyvatelia.
Podľa lekára, ktorý sa telefonicky spojil s tlačovou agentúrou Reuters, sa k nemocnici blížia tanky ostreľujúce túto časť mesta.
Na pozície líbyjských vládnych síl v Misuráte večer útočili koaličné stíhačky. Podľa hovorcu vzbúrencov Kaddáfího snajperi v meste pri streľbe zo striech zabili 16 ľudí.
Americká ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová dnes konštatovala, že Kaddáfí môže ukončiť krízu vo svojej krajine najrýchlejším možným spôsobom - vzdaním sa moci.
Podľa Clintonovej chcú USA, aby líbyjská vláda "urobila správne rozhodnutie" - vyhlásila prímerie, stiahla svoje sily z miest a pripravila podmienky na politickú zmenu v krajine, v rámci ktorej sa nepočíta s dlhotrvajúcim diktátorským režimom.
Americký prezident Barack Obama vylúčil možnosť pozemnej invázie do Líbye s cieľom zbaviť Kaddáfího moci.
Zdroj z francúzskej prezidentskej kancelárie dnes informoval, že plánovaná riadiaca skupina krajín podporujúcich vojenskú intervenciu v Líbyi bude otvorená všetkým štátom, ktoré sa chcú pridať, a mohla by byť zriadená v priebehu niekoľkých dní.