SME
Utorok, 24. máj, 2022 | Meniny má Ela

Minúta po minúte: Japonci chcú ochrániť hlavne plutóniový reaktor

Po zlyhaní chladiacich systémov jadrovej elektrárne Fukušima-I sa reaktory začali ochladzovať zmesou bóru a morskej vody.

Poškodená elektráreň vo Fukušime.Poškodená elektráreň vo Fukušime. (Zdroj: <a href=http://www.facebook.com/AJW.Asahi>AJW</a>)

22:26 Piatim taiwanským pasažierom vracajúcim sa z Japonska našli dnes na oblečení rádioaktívne častice. "Jednému z piatich cestujúcich, taiwanskému študentovi vracajúcemu sa z Japonska, namerali na bunde úroveň rádioaktivity štyrikrát väčšiu, než je štandardná," povedal hovorca letiska.

21:35 Šéf americkej komisie pre reguláciu atómovej energie dnes oznámil, že v skladovacej nádrži s vyhoreným jadrovým palivom v japonskej problémovej elektrárni Fukušima-I už nie je voda potrebná na ochladzovanie.

To znamená, že už nič nebráni palivovým tyčiam, aby sa rozžeravili a nakoniec roztavili.

Technik vo Fukušime-I poškodenej prívalovými vlnami cunami medzitým vyhlásil, že nové silnoprúdové vedenie, ktoré môže obnoviť elektrinu v komplexe a vyriešiť hrozbu roztavenia, je už takmer dokončené.

20:34 Americké špionážne bezpilotné lietadlo preletí ponad japonskú jadrovú elektráreň, ktorú minulý piatok poškodilo zemetrasenie a následné vlny tsunami, aby bližšie preskúmalo poškodené reaktory, informovala v stredu tlačová agentúra Kjódó.

Snímky, ktoré prieskumné lietadlo Global Hawk vybavené infračervenými senzormi spraví z veľkej výšky, môžu poskytnúť užitočné informácie o tom, čo sa deje vnútri budov reaktorov, uviedol pre agentúru nemenovaný úradný zdroj.

19:52 Americkí vojaci umiestnení v Japonsku majú zakázané priblížiť sa k poškodenej jadrovej elektrárni na severovýchode krajiny do vzdialenosti 80 kilometrov. Oznámilo to dnes ministerstvo obrany USA.

19:48 Japonská automobilka Toyota predĺžila odstávku svojich závodov do nasledujúceho týždňa, no niektoré závody vyrábajúce komponenty pripravuje na otvorenie v najbližších dňoch. Výroba áut v Toyote ostane odstavená až do 23. marca, čo zasiahne produkciu zhruba 95-tisíc áut.

17:53 Do Japonska vycestuje generálny tajomník Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Jukija Amano.

17:25 Elektrárni Fukušima-I hrozí podľa eurokomisára pre energetiku Günthera Oettingera počas nasledujúcich hodín ďalšia katastrofa.

"V nasledujúcich hodinách sa môžu stať ďalšie katastrofické udalosti, ktoré môžu byť hrozbou pre životy ďalších ľudí na ostrove. Ešte to nie je v stave paniky, ale Tokio s 35 miliónmi obyvateľov je najväčšou metropolou na svete," povedal počas prejavu v EP nemecký politik.

17:24 Ruské ministerstvo zahraničných vecí medzitým informovalo, že Moskva sa chystá 18. marca začať evakuáciu rodín ruských diplomatov z Japonska.

17:01 Japonský minister obrany Tošimi Kitazawa oznámil, že armáda sa znova pokúsi nasadiť vrtuľníky, ktoré by mali chladiť vodou poškodený reaktor 3.

16:31 Podľa Ruska sa situácia v japonskej jadrovej elektrárni sa vyvíja podľa najhoršieho scenára.

Japonsko oznámilo, že využije armádu pri pumpovaní vody do reaktorov. Zároveň zvýšilo povolenú dávku radiácie pre pracovníkov v nukleárnych zariadeniach.

15:36 Britskí záchranári musia opustiť Japonsko a vrátiť sa do vlasti. Dôvodom je fakt, že britské veľvyslanectvo v Tokiu im nebolo schopné zabezpečiť dokumenty potrebné na zotrvanie v krajine.

14:59 V snahe zabrániť katastrofe v jadrovej elektrárni Fukušima-I Japonsko stanovilo za hlavnú prioritu úsilie o ochladenie jej plutóniového reaktora.

Ochrana pred radiáciou
 • Evakuácia: Najväčšie riziko znášajú ľudia najbližšie k zdroju, so zvyšovaním vzdialenosti riziko klesá. Japonci evakuovali ľudí v 20-kilometrovom okruhu od elektrárne a tých, ktorí žijú vo vzdialenosti 20-30 km vyzvali, aby nevychádzali von.
 • Vyhľadanie úkrytu: Najlepšou ochranou pred rádioaktívnym mrakom je zostať vnútri a obmedziť akékoľvek vetranie, ktorým sa dovnútra môže dostať kontaminovaný vzduch. Dvere i okná by mali zostať zatvorené.
 • Umývanie: Človek vystavený rádioaktívnym látkam, ako kontaminovanému prachu, tekutine či pare, ich môžu z kože či šatstva zmyť mydlom a vodou.
 • Potravinové doplnky: Ak človek užije tabletky jodidu draselného pred alebo krátko po vystavení radiácii, môžu v dlhodobom výhľade znížiť riziko vzniku rakoviny.
 • Diéta: Radiácia ničí základné vitamíny, mastné kyseliny, vápnik a neurohormóny. Konzumácia množstva čerstvých, prírodných, organických a tepelne nespracovaných potravín pomôže pri ochrane a obnove týchto základných prvkov.
 • Ochranný štít: Bariéra z olova, betónu či vody poskytuje dobrú ochranu pred vysokou úrovňou radiácie ako sú gama lúče. Silno rádioaktívne materiály sa často skladujú a manipuluje sa s nimi pod vodou, alebo s pomocou diaľkového ovládania v miestnostiach postavených z hrubého betónu či lemovaných olovom.

14:43 Obyvateľov viacerých ázijských krajín už od pondelka strašila falošná SMS, ktorá pôsobila, ako by jej odosielateľom bola BBC.

Správa varovala pred bezprostrednou rádioaktívnou hrozbou. Najväčšiu paniku vyvolala na Filipínach. V niektorých mestách poslali žiakov zo školy domov, ľudia odchádzali z práce. BBC neskôr oznámila, že s falošnou SMS nemá nič spoločné.

14:36 Vedenie Nissanu oznámilo, že 17. alebo 18. marca obnoví výrobu v závode v Kjúšu, keďže má na sklade dostatok materiálu a komponentov. Či bude prevádzka pokračovať aj 19. marca, sa zatiaľ nerozhodlo.

14:25 Priamy dopad zemetrasenia a poškodenia jadrových elektrární na ekonomiku Japonska odhaduje agentúra Reuters na 125 až 200 miliárd dolárov, čo spôsobí pokles hrubého domáceho produktu v druhom kvartáli tohto roka.

elek.jpg

Poškodená elektráreň. FOTO: TASR/AP

13:58 Japonská tragédia má nečakého hrdinu - hovorcu vlády Jukia Edana. Ten vraj nespal štyri dni vkuse, len aby občanov informoval o najnovšom dianí. "Choď už do postele," odkazujú mú Japonci na Twitteri.

13:38 Japonskí výrobcovia čipov museli pre zemetrasenie stopnúť výrobu v celej krajine, s obnovením produkcie sa zatiaľ nepočíta. Podľa odhadov analytikov výsledkom bude nedostatok komponentov, napríklad pre počítače a mobilné telefóny, a zvýšenie ich cien.

13:35 Tokio je podľa Červeného kríža bezpečné, pokiaľ ide o radiáciu. Vo vode v prefektúre Fukušima nenamerali rádioaktívne prvky.

Francúzsko vyzvalo občanov, aby odišli z Tokia, Japonsko podľa Paríža stráca kontrolu nad situáciou v jadrovej elektrárni. Obavy z radiácie panujú aj na východe Ruska

13:33 Situáciu v severovýchodných častiach japonského ostrova Honšu skomplikovala vlna chladného počasia sprevádzaná snežením.

Teplota vzduchu v najhoršie postihnutých prefektúrach Iwate, Mijagi a Fukušima sa pohybuje okolo nuly a japonskí meteorológovia do štvrtka predpovedajú ďalší pokles až na mínus päť stupňov Celzia.

13:10 Čína daruje Japonsku 10-tisíc ton nafty a 10-tisíc ton benzínu, informovala agentúra Nová Čína.

12:02 Slovensko môže poskytnúť Japonsku, materiál na núdzové ubytovanie, agregáty na výrobu elektriny, čerpadlá, prikrývky a oblečenie. Vyplýva to zo správy ministra vnútra Daniela Lipšica, ktorú dnes predložil vláde.

Japonský vedec: Rádioaktivita sa do Európy nedostane

Profesor jadrovej energetiky Kjótskej univerzity Tsujoši Misawa v rozhovore pre MF Dnes priznáva, že ešte pred pár dňami si bol istý, že žiadne zemetrasenie nemôže poškodiť japonské elektrárne.

Môže sa nejaký rádioaktívny mrak dostať do Európy?

To si nemyslím. V prípade havárie černobyľského reaktora v roku 1986 explodovalo jadro reaktora a všetko palivo. Rádioaktivita z Černobyľu sa tak dostala až do Japonska. To bola ale úplne iná nehoda a iný nebezpečný reaktor. V Japonsku k takejto havárii a takémuto úniku rádioaktívnych látok nedošlo. Navyše vietor fúka smerom do Tichého oceánu, takže rádioaktívny materiál by od oceánu šiel ďalej smerom do USA a až potom do Európy. Ale nikto nevie, ako sa bude situácia vyvíjať.

Znamená súčasné dianie koniec jadrovej renesancie vo svete?

Myslím, že áno. Je to smutná správa, ale myslím, že je to tak.

Bude po tejto katastrofe v Japonsku ešte vôbec možné stavať nové jadrové elektrárne?

Verejná mienka sa každopádne zmení. I keď nedošlo k roztaveniu reaktora, ľudia si už nebudú želať žiadne jadrové elektrárne. Ale bude to problém. Japonsko nemôže žiť bez jadrových elektrární.

20110316_112359_APTOPIX_Japan_Erathquake_NY115.jpg

Poškodená elektráreň na satelitnej snímke. FOTO: TASR/AP

11:57 Britskí záchranári chceli prísť pomôcť pri odstraňovaní následkov cunami. Do Japonska doleteli, no pomôcť nemôžu. Do postihnutej oblasti ich nepustila vlastná ambasáda, ktorá by tým za nich musela prevziať zodpovednosť, píše AFP.

11:49 Dva české armádne špeciály, ktoré v utorok večer odleteli z Prahy do Japonska, privezú aj občanov Slovenska a Poľska. Koľko Slovákov je na palube, agentúra neuviedla. Prednosť majú ženy a deti.

11:34 Vo štvrtom reaktore horela už druhýkrát za posledných 24 hodín nádrž s vyhoreným palivom.

11:10 Reaktor 3 v elektrárni Fukušima 1 už nie je možné pre prílišnú radiáciu chladiť vodou z helikoptér. Vodu vpúšťajú technici aj do reaktorov 5 a 6.

11:00 Najvyššia nameraná radiácia v elektrárni bola dnes napoludnie japonského času 10,85 milisievertov (mSv) za hodinu. Pre porovnanie, včera namerali v dlhšom období najviac 11,9 mSv z ahodinu, na istom mieste však raz bolo aj 400 mSv za hodinu.

Posledné údaje hovoria, že radiácia v elektrárni je 2,5 mSv za hodinu.

Limit pre pracovníkov v jadrových elektrárňach v Spojených štátoch je 50 milisievertov za rok. Vo výnimočných prípadoch ho môžu zvýšiť na 250. Ani táto úroveň však stále nie je podľa LiveScience.com považovaná za nebezpečnú.

10:55 Japonský cisár Akihito sa prihovoril obyvateľom. Nezvyčajné vystúpenie zdôraznilo vážnosť situácie v krajine postihnutej prírodnou katastrofou.

"Úprimne dúfam, že sa nám podarí zvládnuť situáciu tak, aby sa ešte nezhoršila," povedal Akihito. Cisár vyzval obyvateľov krajiny, aby sa nevzdávali a jeden druhému v tejto ťažkej chvíli pomáhali.

10:44 Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu už pred viac ako dvoma rokmi Japoncov upozorňovala, že ich jadrové elektrárne môžu mať problémy s bezpečnosťou. Ukazujú to americké depeše, ktoré zverejnili WikiLeaks a Daily Telegraph.

10:26 Tím austrálskych a novozélandských záchranárov bol vystavený malej dávke ožiarenia potom, čo bola ich helikoptéra pre ľad na rotoroch nútená núdzovo pristáť na letisku Fukušima.

10:10 Japonská armáda prerušila operáciu, pri ktorej polieva reaktory morskou vodou z helikoptér. Oznámila to televízia NHK. Dôvod prerušenia nie je známy.

9:28 Prvý vrtuľník s vodou na chladenie palivových tyčí sa už vzniesol.

heli.jpg

9:21 Na východe krajiny boli cítiť ďalšie dva otrasy, vietor ženie rádioaktívny prach nad oceán.

9:10 Pre obavy z úniku radiácie presúvajú zahraničné firmy svojich zamestnancov. Automobilka BMW sa rozhodla stiahnuť svojich ľudí z krajiny úplne, výrobca softvéru SAP ich presúva na juh krajiny.

8:50 Japonci už nemusia chodiť na pláž, more prišlo za nimi, vtipkoval komik Gilbert Gottfried a prišiel o prácu.

8:41 Trhy sa pripravujú na dlhšie obdobie slabého dopytu z Japonska, pričom neistotu medzi investormi umocňujú správy o riziku úniku radiácie.

8:40 Celkový počet mŕtvych alebo nezvestných už presiahol 11-tisíc, uviedla japonská televízna stanica NHK. Japonsko zatiaľ oficiálne potvrdilo 3 771 mŕtvych.

8:19 Južná Kórea plánuje Japonsku dodať kyselinu boritú. Japonci chcú kropiť z vrtuľníkov reaktory, aby spomalili štiepnu reakciu a zabránili ďalším požiarom.

6:49 Otrasy s magnitúdom 6,0 zaznamenal o 12:52 miestneho času (4:52 SEČ) na úseku tichomorského pobrežia v prefektúre Čiba, približne 95 kilometrov východne od Tokia.

4:40 Vnútorný obal zemetrasením poškodeného reaktora č. 3 japonskej jadrovej elektrárne Fukušima-I bol dnes pravdepodobne narušený, čo mohlo spôsobiť výrazný únik rádioaktívnej pary do ovzdušia. Z reaktora bolo možné pozorovať od 08.30 h miestneho času stúpanie bieleho oblaku dymu.

3:48 Reaktor číslo 4, ktorý dnes zachvátil požiar, už približne po pol hodinenehorel. Oznámilo to dnes japonské ministerstvo obchodu.

1:47 Približne 70 percent palivových tyčí v reaktore číslo 1 a 33 percent v reaktore číslo 2 v elektrárni Fukušima-I bolo poškodených v dôsledku výbuchov v reaktoroch. Nie je zatiaľ známe, k akej forme poškodenia došlo - či ide o roztavenie častí palivových tyčí alebo sú v nich nejaké trhliny.

0:14 Nový požiar sa rozpútal v reaktore č. 4 elektrárne Fukušima-I. Požiar spozoroval približne o 05.45 h miestneho času (utorok 21.45 h SEČ) zamestnanec elektrárne na rovnakom mieste, kde v utorok došlo k výbuchu vodíka.

______________________________________________________________

UTOROK, 14.3.2011

22:46 Strecha na budove štvrtého reaktora japonskej elektrárne Fukušima-I sa v dôsledku výbuchu prepadla a dvaja zamestnanci sú nezvestní. Nezvestní zamestnanci boli v turbínovej časti reaktora č. 4.

Havária podľa francúzskeho Úradu pre jadrovú bezpečnosť (ASN) dosiahla šiesty stupeň na sedemdielnej stupnici jadrových udalostí.

20:37 Spojené štáty na rozdiel od iných krajín neodporúčali svojim občanom, aby kvôli obavám z radiácie opustili Tokio.

19:46 Nemecká Lufthansa ako prvá z veľkých európskych leteckých spoločností oznámila, že minimálne do pondelka (21. 3.) presúva svoje lety pôvodne smerujúce do Tokia mimo kritickej zóny.

Lufthansa bude z Frankfurtu namiesto do Tokia lietať do juhojaponského mesta Nagoja a z Mníchova do Osaky.

Podobne reagovala aj spoločnosť KLM, ktorá uviedla, že jej let z Amsterdamu bude namiesto na letisko Narita v Tokiu presmerovaný do Osaky a stredajší let z Tokia do Holandska ruší.

Ďalšie letecké spoločnosti ako British Airways, Air France, Swiss a Alitalia oznámili, že lety do Tokia zatiaľ nemenia.

19:28 Japonské ministerstvo dopravy v utorok vyhlásilo bezletovú zónu nad jadrovou elektrárňou Fukušima a v 30-kilometrovom okruhu okolo nej.

Hovorca Hiroaki Kacuma uviedol, že k tomuto kroku pristúpili z obavy pred šírením rádioaktívnych častíc v atmosfére, ktoré by mohli ďalej rozdúchavať lietadlá.

VIDEO: Čo sa stalo v elektrárni

18:28 Čína začala pripravovať hromadnú evakuáciu svojich občanov zo severovýchodu Japonska, ďalší cudzinci po únikoch radiácie krajinu opustili.

Rakúsko informovalo, že kvôli obavám z radiácie prekladá veľvyslanectvo z Tokia do Osaky, vzdialenej približne 400 kilometrov.

17:34 Hrozba z poškodenej elektrárne je mimoriadne vysoká, vyhlásil francúzsky minister zahraničia Alain Juppé, pričom vyjadril presvedčenie, že Japonsko si s touto situáciou poradí.

"Situácia je mimoriadne vážna. Riziko je obrovské," vyhlásil Juppé potom, ako japonský minister zahraničia Takeaki Macumoto informoval o situácii svojich partnerov zo skupiny krajín G8.

"V reaktore štyri bol požiar a je tam radiácia, ktorá môže ohroziť zdravie ľudí," povedal Macumoto. Zároveň poďakoval medzinárodnému spoločenstvu za pomoc a podporu, ktorej sa Japonsku po zemetrasení dostáva.

17:08 Zemetrasenie s magnitúdom 6 dnes zasiahlo východné Japonsko. Išlo o jeden z najsilnejších dotrasov, ktoré zasiahli krajinu po piatkovom zničujúcom zemetrasení a cunami.

17:07 Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) informovala, že pondelková explózia v elektrárni Fukušima-1 mohla poškodiť hlavnú ochrannú nádobu jedného z reaktorov. Explózia mohla podľa MAAE narušiť celistvosť nádoby druhého reaktora.

Atómová agentúra OSN ďalej uviedla, že hlavné nádoby prvého a tretieho reaktora vyzerajú kompaktne, napriek explóziám, ku ktorým došlo. Nádoby reaktorov v jadrových elektrárňach Fukušima-2, Onagava a Tokaj sú stabilné a bezpečné.

Podľa japonských úradov sa možno použijú helikoptéry, aby liali vodu na štvrtý reaktor v priebehu dvoch alebo troch dní. Neuviedli však, prečo s tým chcú počkať.

16:06 Oficiálny počet mŕtvych a nezvestných po mohutnom zemetrasení a následných ničivých vlnách tsunami v Japonsku prekročil 10-tisíc.

14:41 Česká republika, respektíve česká armáda, sa rozhodla vyslať do Japonska dva svoje airbusy A-319, aby do vlasti evakuovala členov Českej filharmónie a ďalších českých občanov, ktorí o to prejavia záujem.

Obe lietadlá by mali do Japonska odletieť ešte dnes večer. Filharmonici odleteli do Tokia 6. marca a na rôznych miestach krajiny mali do 20. marca absolvovať sériu 10 koncertov.

13:50 Pracovník zastupiteľského úradu v Tokiu dnes vyrazil do zemetrasením a cunami zničeného japonského mesta Sendai pre slovenských občanov. Z mesta by mal odviezť mladého muža, ženu a dvojročné dieťa.

"Sú to poslední slovenskí občania, o ktorých vieme, že sa nachádzali v Sendai a požiadali nás o pomoc pri opustení oblasti," povedal hovorca ministerstva Ľuboš Schwarzbacher.

Cesta po uzatvorenej diaľnici z Tokia do Sendai trvá približne päť hodín. Ministerstvo vyslalo do regiónu mikrobus a vzhľadom na voľné miesta v ňom bol pripravení pomôcť aj ďalším, ktorí chceli opustiť Sendai.

"V mikrobuse by sa mali nachádzať aj občania Írska, Poľska, Holandska a Indie. Medzi pasažiermi sú dve bábätká," upresnil Schwarzbacher.

13:47 Rádioaktívne žiarenie v priestore elektrárne Fukušima-I je také vysoké, že zamestnanci prevádzkovateľskej spoločnosti TEPCO už nemôžu ďalej zostať v kontrolných miestnostiach.

radiacia_res.jpg

Ľudia čakajú v rade na zmeranie radiácie.
FOTO - TASR/AP

12:10 Obyvatelia Tokia v obave, že sa zvýšená radiácia môže šíriť ich smerom, nakupujú v utorok rúška, vodu, potraviny a základné lieky. Obchodné domy predávajú pohotovostné záchranné balíčky, ktoré ľudia kupujú pre prípad, že by museli zostať zavretí v domoch dlhší čas.

10:59 Záchranári našli 70-ročnú ženu, ktorá aj štyri dni po ničivom zemetrasení a následných vlnách tsunami zostala nažive. Ženu našli vnútri jej domu, ktorý odniesla voda, keď tsunami zasiahli severovýchodnú prefektúru Iwate. Dôchodkyňa bola pri vedomí, ale bola podchladená, preto ju previezli do nemocnice.

10:30 Počet obetí ničivého zemetrasenia a následnej vlny cunami sa môže v Japonsku ešte dramaticky zvýšiť. Japonské úrady uvádzajú viac ako 5000 mŕtvych, polícia ráta s najmenej dvojnásobným počtom obetí prírodného živlu.

Podľa japonskej agentúry Kjódo však zostáva nezvestných okolo 30-tisíc osôb. Zemetrasenie a následné vlny cunami zničili dovedna takmer 73-tisíc budov, alebo z nich urobili neobývateľné objekty.

tasr.jpg

Ľudia, ktorí prežili piatkové ničivé zemetrasenie a následnú mohutnú vlnu cunami, si pripravujú jedlo pred svojím zdevastovaným domom v Išinomaki v prefektúre Mijagi.
FOTO - TASR/AP

8:16 Prázdna palivová nádrž začala horieť v jadrovej elektrárni Fukušima-I a rádioaktivita unika "priamo" do atmosféry. Japonsko o tom dnes informovalo Medzinárodnú agentúru pre atómovú energiu.

7:07 Japonská vláda vyzvala obyvateľov v okolí poškodenej jadrovej elektrárne Fukušima I, aby nevychádzali z budov po tom, ako v dôsledku viacerých incidentov došlo k rozsiahlemu úniku rádioaktivity.

7:05 V japonskom meste Maebaši, ležiacom 100 kilometrov severne od Tokia, namerali dnes desaťkrát vyššiu úroveň radiácie než obvykle.

5:53 V Tokiu namerali mierne vyššiu radiáciu než obvykle po viacerých výbuchoch v jadrovej elektrárni poškodenej pri piatkovom mohutnom zemetrasení. Zatiaľ nebolo jasné, či namerané "maličké úrovne" radiácie súvisia s poškodenou elektrárňou Fukušima-I, ležiacou 260 kilometrov severovýchodne od Tokia.

1:10 Americký geologický úrad upravil v pondelok magnitúdu piatkového ničivého zemetrasenia v Japonsku na 9,0. Americkí vedci pôvodne stanovili magnitúdu zemetrasenia v Japonsku na 8,9. Jej zvýšenie na 9,0 znamená, že otrasy boli približne jeden a pol krát silnejšie než sa doposiaľ predpokladalo.

0:27 V poškodenej japonskej jadrovej elektrárni Fukušima-I bolo v utorok ráno miestneho času počuť výbuch v ďalšom z reaktorových blokov.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Chceš prácu v IT?
 2. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 3. Zodpovedné nakupovanie chráni biodiverzitu pre budúce generácie
 4. VELUX zmapoval kvalitu interiérov slovenských domácností
 5. LAMINA PREŠOV pokrýva strechy a fasády už 33 rokov
 6. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 7. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 8. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 1. Hluk v školských triedach sa dá riešiť izoláciou
 2. Chceš prácu v IT?
 3. VELUX zmapoval kvalitu interiérov slovenských domácností
 4. Zodpovedné nakupovanie chráni biodiverzitu pre budúce generácie
 5. ZŠ v Moldave nad Bodvou bola súčasťou projektu ENGIE Eco školy
 6. Zelenší dvor pre ZŠ Hviezdoslava vďaka projektu ENGIE Eco školy
 7. Príďte si vychutnať výstavu ilustrácií pre deti
 8. Liptovský Mikuláš: V našom meste pes neskapal
 1. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 5 085
 2. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 2 790
 3. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 2 599
 4. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami 2 313
 5. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im 1 687
 6. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 1 681
 7. McDonald´s Cup pozná víťazný tím z Košického kraja 1 017
 8. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely 795
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Zuzana Plačková.

U manžela influencerky Strausza vidí prokuratúra „len“ užívanie kokaínu.


16 h
Dánsko na MS v hokeji 2022.

Dánsko je posledným súperom Slovenska v základnej skupine na MS 2022 v hokeji.


Šimon Čop 1 h
Rover Curiosity otvoril na MArse útvar, ktorý ľudskému mozgu pripomína dvere.

Skaly na Marse pripomínali aj tvár.


17 h
Vojna na Ukrajine.

Vojna na Ukrajine trvá už tri mesiace.


a 5 ďalší 11 h

Neprehliadnite tiež

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Turecko má v súčasnosti vojakov v štyroch regiónoch na severe Sýrie.


TASR 2 h
Vojna na Ukrajine.

Vojna na Ukrajine trvá už tri mesiace.


a 5 ďalší 11 h
Vírusová častica opičích kiahní na mikroskopickom zábere.

Väčšina doteraz identifikovaných osôb nemala vážny priebeh choroby.


TASR 14 h
Ukrajinský spravodaj

Súhrn správ o vojne na Ukrajine.


a 1 ďalší 17 h
SkryťZatvoriť reklamu