MANÁMA. Uviedla to dnes agentúra AP.
Väčšinové šiitské obyvateľstvo sa už tri týždne každodennými protestmi snaží upozorniť na prílišnú koncentráciu moci v rukách vládnucej sunnitskej dynastie, s čím sú šiiti nespokojní.
Protesty sa sústreďujú pred vládnymi budovami a finančnými inštitúciami, ktoré sú najvypuklejšími symbolmi spoločenských rozdielov a útlaku.
Štátna tlačová agentúra BNA dnes napísala, že demonštrácie "pred ministerstvami, nákupnými centrami a inými miestami, kde môžu spôsobiť dopravný kolaps, sú nezákonné".
V zrejmej narážke na centrum demonštrácií, ktorým je hlavné námestie v bahrajnskej metropole Manáma, agentúra upozornila tam stanujúcich demonštrantov, že ich zhromažďovanie "pred východom slnka a po zotmení" je zakázané.
Demonštranti v stredu prejavili nespokojnosť aj s postojom USA, keď pred americkou ambasádou v Manáme protestovali proti tomu, že Washington prejavuje menšiu podporu kampani za zmeny v Bahrajne, než povstaniam v Tunisku a Egypte.
Ostrovný štát v Perzskom zálive je pre Washington obzvlášť dôležitý, keďže tam kotví piata flotila amerického námorníctva - hlavná americká vojenská protiváha voči šíriacemu sa vplyvu Iránu v regióne.