Karáčí 11. februára (TASR) - Zamestnanci pakistanských štátnych aerolínií ukončili štvordňový štrajk, ktorý si dnes vynútil úplné zrušenie všetkých letov. Ekonomické straty sa odhadujú na 24 miliónov dolárov (17,8 milióna eur).
"Od polnoci končíme štrajk. Všetky naše požiadavky boli splnené," oznámila Pakistanská asociácia leteckých pilotov (PALPA).
Piloti a personál leteckej spoločnosti Pakistani International Airlines (PIA) vstúpili do štrajku v utorok kvôli nesúhlasu s navrhovanou dohodou o deľbe liniek s tureckými aerolíniami. Štrajkujúci sa obávali, že to povedie k strate pracovných miest a znižovaniu platov.
Požadovali tiež odvolanie riaditeľa PIA, blízkeho priateľa pakistanského prezidenta Ásifa Alího Zardárího, a okamžitý návrat všetkých prepustených alebo suspendovaných zamestnancov.
Od začiatku štrajku bolo zrušených najmenej 250 letov. Počas dnešného dňa sa neuskutoční nijaký vnútroštátny ani zahraničný let. Aerolínie zatvorili aj hlavnú kanceláriu predaja leteniek v meste Karáčí.
Informovali agentúry Reuters a AP.
1 2 20 rsc dem